Rzeszów - Sobota, 28.09.2024
Reklama

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje budowę trzech kładek kompozytowych dla rowerzystów. Pierwsza z nich powstanie przy moście Narutowicza. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Po pierwsze bo ładna pogoda, po drugie bo przy moście Narutowicza w Rzeszowie powstanie kładka rowerowa, oto dwa główne powody zwołania konferencji prasowej przy ww. moście, organizowanej przez Rozwój Rzeszowa, Rzeszów Smart City oraz Stowarzyszenie Rowery.Rzeszów.pl. Śmiało możemy również dodać kolejny powód, chodzi o wypożyczalnie rowerów miejskich, skuterów oraz hulajnóg, która ruszy 1 maja.

„Przy tęczowym moście zostanie wybudowana kładka kompozytowa, która usprawni komunikacje rowerową. Brakowało na tym moście dróg rowerowych i rowerzyści zgłaszali potrzebę, żeby wybudować taką kładkę więc w tym roku zostanie ogłoszony przetarg i w najbliższym czasie ta kładka zostanie wybudowana” – informuje radny miasta Daniel Kunysz, prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl

Na konferencji prasowej obecny był również wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, który informował m.in. że nie na wszystkich rzeszowskich mostach możliwa jest budowa ścieżek rowerowych, przez co idealnym rozwiązaniem wydaje się być stworzenie kładek kompozytowych.
Reklama
„Od dwóch lat pracowaliśmy nad rozwiązaniem umożliwiającym poszerzenie tych mostów, które nie mają ścieżek rowerowych, tak aby te ścieżki się tam pojawiły. Są stosowne projekty wykonane. Chcemy aby most kolorowy niedługo posiadał kładkę rowerową w swoim przekroju drogowym. Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Wiemy również, że nie będzie to jedyna kładka tego typu jaka powstanie w mieście i planowana jest też budowa tego typu przeprawy drogowej na moście przy ul. Lwowskiej oraz na Zaporze. Warto również dodać, że kładka planowana przy ul. Wierzbowej będzie dwustronna.

„One są kompozytowe, żeby były lekkie, aby nie dociążały niepotrzebnie konstrukcji, a równocześnie są bardzo funkcjonalne i łatwe do zastosowanie, choć nie jest to tanie rozwiązanie” – dodaje Ustrobiński.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rada Osiedla Staromieście oburzona brakiem rozbudowy ZSP Nr 3

RZESZÓW. Cała inwestycja ma kosztować ok. 8 mln zł.

Rzeszów

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Kontakty z Rushmoor, liczącym ok. 91 tys. osób, zostały nawiązane w grudniu 2018 r.

Rzeszów

9. edycja festiwalu „Źródła Pamięci. Szajna. Grotowski. Kantor” odwołana. Miasto nie ma pieniędzy

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że w przyszłym roku nie zamierza rezygnować z organizacji festiwalu.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego sponsora. Przygotowano również specjalną ofertę

RZESZÓW. Umowę podpisano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Przy ul. Boya-Żeleńskiego zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich

RZESZÓW. Odkryto niemal kilogram marihuany, 11 krzewów konopi oraz ponad 200 gramów mefedronu.

Rzeszów

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w UMWP w Rzeszowie.

Rzeszów

W przyszłym roku ruszą prace budowlane przy Podkarpackim Centrum Nauki

RZESZÓW. PCN „Łukasiewicz”, które powstaanie w Jasionce, ma być gotowe do połowy 2022 roku.

Reklama