Rzeszów - Sobota, 08.02.2025
Reklama

Mniej turystów na Podkarpaciu i w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. W trzecim kwartale 2023 roku z turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało mniej osób w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku. W samej stolicy województwa odnotowano spadek o 3 punkty procentowe.
 
Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował raport dotyczący stanu turystyki w województwie podkarpackim. Wynika z niego, że liczba osób korzystających z turystycznych  obiektów noclegowych w III kwartale 2023 r. spadła o 5,4 procenta, w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku.

Od lipca do września br. roku z turystycznych obiektów noclegowych w województwie podkarpackim skorzystało 397,8 tys. osób, w tym 51,7 tys. turystów zagranicznych – to o 22,5 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim.

W tym okresie w naszym regionie działało ogółem 617 takich obiektów (stan na 31 lipca 2023 roku) – to o 12 więcej niż w roku 2022.

W III kwartale 2023 r. łącznie udzielono 1,3 mln noclegów (o 14,5 tys. mniej niż w 2022 r.), w tym turystom z zagranicy 116,8 tys. noclegów (mniej o 160 niż w 2022 r.)
Reklama
Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 42,3%. (o 2,3 p.proc mniej niż w 2022 r.).

Turyści w Rzeszowie

W trzecim kwartale 2023 roku z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie (42 obiekty, stan na 31 lipca 2023 roku) skorzystało 80,9 tys. osób, w tym 25,8 tys. turystów zagranicznych. Łącznie udzielono 144,2 tys. noclegów. Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 47,1%. 

Od lipca do września 2023 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, liczba osób korzystających z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie zmniejszyła się o 11,7 tys., w tym o 3,8 tys. turystów zagranicznych. Udzielono ogółem o 8,7 tys. mniej noclegów. Jednak liczba noclegów, z których skorzystali turyści z zagranicy wzrosła o 4,0 tys. Ogólny stopień wykorzystania turystycznych obiektów noclegowych był w trzecim kwartale 2023 roku mniejszy o 3 p. proc. niż w tym samym okresie 2022 roku.


 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranna kolizja na ul. Lwowskiej. Sprawczyni 2 godziny wcześniej zdała egzamin

RZESZÓW. 20-letnia mieszkanka Rzeszowa, zaledwie dwie godziny po zdanym egzaminie na prawo jazdy, spowodowała kolizję. Kobieta została ukarana mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Rzeszów

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszów

Ponad 700-metrowy odcinek ul. Załęskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na przebudowę ponad 700-metrowego odcinka ulicy Załęskiej. Częścią tego zadania będzie budowa chodnika.

Rzeszów

Zderzenie autobusu MKS z audi w Świlczy. 6 osób rannych

RZESZÓW. Przed godz. 10:00, na DK 94 w Świlczy k. Rzeszowa, doszło do zderzenia autobusu MKS z osobowym audi. W zdarzeniu rannych zostało 6 osób. Jeden z pasażerów został przetransportowany do szpitala...

Rzeszów

WSIiZ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczelnia w serwisie Allegro udostępniła kilkanaście aukcji. 

Rzeszów

Lufthansa podwaja loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od wiosny samoloty Lufthansy będą kursować dwa razy dziennie z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka do Monachium. Niemieckie lotnisko oferuje loty niemal na cały świat.

Rzeszów

Kolizja na S19 w Jasionce. Volkswagen wjechał w bariery ochronne

JASIONKA. 34-letni kierowca, nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i wjechał w bariery energochłonne. W kolizji nikt nie ucierpiał. Przez jakiś czas występowały utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie wykorzystywane w operacjach kręgosłupa

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie wzbogacił się o nowe urządzenie Max-More Spine, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych metod miniinwazyjnych przy operacjach kręgosłupa. Na zakup sprzętu w budżecie miasta zarezerwowano 288 tys. zł.

Reklama