Rzeszów - Środa, 05.02.2025
Reklama

Mniej turystów na Podkarpaciu i w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. W trzecim kwartale 2023 roku z turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało mniej osób w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku. W samej stolicy województwa odnotowano spadek o 3 punkty procentowe.
 
Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował raport dotyczący stanu turystyki w województwie podkarpackim. Wynika z niego, że liczba osób korzystających z turystycznych  obiektów noclegowych w III kwartale 2023 r. spadła o 5,4 procenta, w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 roku.

Od lipca do września br. roku z turystycznych obiektów noclegowych w województwie podkarpackim skorzystało 397,8 tys. osób, w tym 51,7 tys. turystów zagranicznych – to o 22,5 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie w roku poprzednim.

W tym okresie w naszym regionie działało ogółem 617 takich obiektów (stan na 31 lipca 2023 roku) – to o 12 więcej niż w roku 2022.

W III kwartale 2023 r. łącznie udzielono 1,3 mln noclegów (o 14,5 tys. mniej niż w 2022 r.), w tym turystom z zagranicy 116,8 tys. noclegów (mniej o 160 niż w 2022 r.)
Reklama
Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 42,3%. (o 2,3 p.proc mniej niż w 2022 r.).

Turyści w Rzeszowie

W trzecim kwartale 2023 roku z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie (42 obiekty, stan na 31 lipca 2023 roku) skorzystało 80,9 tys. osób, w tym 25,8 tys. turystów zagranicznych. Łącznie udzielono 144,2 tys. noclegów. Stopień wykorzystania miejsc noclegowych wyniósł 47,1%. 

Od lipca do września 2023 roku, w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, liczba osób korzystających z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie zmniejszyła się o 11,7 tys., w tym o 3,8 tys. turystów zagranicznych. Udzielono ogółem o 8,7 tys. mniej noclegów. Jednak liczba noclegów, z których skorzystali turyści z zagranicy wzrosła o 4,0 tys. Ogólny stopień wykorzystania turystycznych obiektów noclegowych był w trzecim kwartale 2023 roku mniejszy o 3 p. proc. niż w tym samym okresie 2022 roku.


 
Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów poszukuje streetworkerów. Ogłoszono konkurs

RZESZÓW. Poszukiwane są osoby, które we współpracy z MOPS będą niosły pomoc bezdomnym i potrzebującym na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Malawie. Nie żyje 71-letni mężczyzna

RZESZÓW. 71-kierowca daewoo stracił panowanie na samochodem, wjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Pomimo udzielonej pomocy lekarskiej, mężczyzna zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Pumptrack na Bulwarach już gotowy

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w rejonie Stadionu Miejskiego „Stal” powstała nowa atrakcja dla rowerzystów. Budowa torów rowerowych kosztowała ponad 1,3 mln zł.

Rzeszów

Wyższe ceny i wydłużone godziny Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 stycznia 2023 roku zacznie obowiązywać nowy cennik w Strefie Płatnego Parkowania. Wydłużone zostaną również godziny płatnego postoju.

Rzeszów

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

RZESZÓW. Konrad Fijołek: - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd.

Rzeszów

Auchan Krasne zbiera książki dla dzieci w domach dziecka i szpitalach

RZESZÓW. W Centrum Handlowym Auchan Krasne trwa zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja pod hasłem „Cyrkuluj Książeczko” organizowana jest we współpracy z fundacją „Już pomagam”.

Rzeszów

MPK rozbuduje myjnię dla autobusów. Do mycia pojazdów wykorzysta deszczówkę

RZESZÓW. Budynek myjni MPK Rzeszów przy ul. Lubelskiej zostanie zmodernizowany. Pozwoli to na spore oszczędności wody i energii wykorzystywanej do mycia autobusów.

Rzeszów

[Aktualizacja] Wypadek na autostradzie A4. Ruch w kierunku Rzeszowa jednym pasem

RZESZÓW. Około godz. 10:30 na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały dwie osoby. 

Reklama