Rzeszów - Środa, 26.02.2025
Reklama

Mieszkańcy osiedla Baranówka zyskają nowe miejsce spotkań i integracji

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Grafiki: Pixabay / ZZM w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / Grafiki: Pixabay / ZZM w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już projekt inwestycji i prowadzi konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami osiedla.

Sad owocowy na osiedlu Baranówka, to jeden z zielonych projektów jaki realizowany będzie w tym roku w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł uzyskał 214 głosów.

Nowe miejsce spotkań dla mieszkańców osiedla powstanie na terenach zielonych w rejonie ulic: Zajęczej i Raginisa. Powstanie tam m.in. miejsce na ognisko wraz z siedziskami, palenisko do grillowania wraz z ławostołami. Zamontowane zostaną także stojaki na rowery. Teren będzie monitorowany.

Reklama

Częścią tej inwestycji będzie utworzenie alei wiśniowej. „Aleja wiśniowa będzie pięknym elementem zadania, które właśnie przygotowujemy i zrealizujemy w tym roku na osiedlu Baranówka, w rejonie ulicy Raginisa” – informuje w mediach społecznościowych rzeszowski ZZM.

Zadanie obejmie również przebudowę ścieżki prowadzącej do tego terenu od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej.

Na tym nie koniec. W kolejnych latach, zaplanowano następne etapy zagospodarowania i uatrakcyjnienia tej przestrzeni. ZZM planuje nasadzenia nowych roślin owocowych, w tym m.in. jagody kamczackiej, borówki, pigwowca, porzeczki w różnych odmianach, morwy, jabłoni, gruszy oraz utworzenie alejek spacerowych z ławkami. Koncepcja przewiduje również zamontowanie pergoli i trejaży, po których piąć się będą aktinidia pstrolistna i cytryniec chiński. Całość uzupełniona będzie ziołowymi rabatami i ogrodem sensorycznym.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Cztery nowe kierunki wakacyjne z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Oferty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Rzeszów

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

RZESZÓW. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Rzeszów

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Rzeszów

Paczki nielegalnym tytoniem w garażu 67-latka z Rzeszowa

RZESZÓW. Wyroby nie miały polskich znaków akcyzy.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

RZESZÓW. Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami.

Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

RZESZÓW. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Reklama