Rzeszów - Niedziela, 02.03.2025
Reklama

Mieszkańcy osiedla Baranówka zyskają nowe miejsce spotkań i integracji

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Grafiki: Pixabay / ZZM w Rzeszowie
fot. RESinet.pl / Grafiki: Pixabay / ZZM w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już projekt inwestycji i prowadzi konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami osiedla.

Sad owocowy na osiedlu Baranówka, to jeden z zielonych projektów jaki realizowany będzie w tym roku w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł uzyskał 214 głosów.

Nowe miejsce spotkań dla mieszkańców osiedla powstanie na terenach zielonych w rejonie ulic: Zajęczej i Raginisa. Powstanie tam m.in. miejsce na ognisko wraz z siedziskami, palenisko do grillowania wraz z ławostołami. Zamontowane zostaną także stojaki na rowery. Teren będzie monitorowany.

Reklama

Częścią tej inwestycji będzie utworzenie alei wiśniowej. „Aleja wiśniowa będzie pięknym elementem zadania, które właśnie przygotowujemy i zrealizujemy w tym roku na osiedlu Baranówka, w rejonie ulicy Raginisa” – informuje w mediach społecznościowych rzeszowski ZZM.

Zadanie obejmie również przebudowę ścieżki prowadzącej do tego terenu od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej.

Na tym nie koniec. W kolejnych latach, zaplanowano następne etapy zagospodarowania i uatrakcyjnienia tej przestrzeni. ZZM planuje nasadzenia nowych roślin owocowych, w tym m.in. jagody kamczackiej, borówki, pigwowca, porzeczki w różnych odmianach, morwy, jabłoni, gruszy oraz utworzenie alejek spacerowych z ławkami. Koncepcja przewiduje również zamontowanie pergoli i trejaży, po których piąć się będą aktinidia pstrolistna i cytryniec chiński. Całość uzupełniona będzie ziołowymi rabatami i ogrodem sensorycznym.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biskup rzeszowski odwołał dyspensę od uczestnictwa w mszach

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 6 czerwca 2020 r. na terytorium diecezji rzeszowskiej przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w mszach św. w niedziele i święta.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego i Witosa. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Sprawca kolizji miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

Rzeszów

Będą dodatkowe kursy linii nr "18"

RZESZÓW. ZTM wprowadza zmiany w rozkładzie jazdy linii nr „18”. Będą dodatkowe kursy.

Rzeszów

Jednoślady Blinkee powracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Sezon rowerowy w Rzeszowie oficjalnie otwarty. Firma Blinkee po raz trzeci gości ze swoimi jednośladami elektrycznymi w naszym mieście.

Rzeszów

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką na S19. Kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. W nocnym wypadku na drodze S19 zginął 36-letni kierowca osobowego volkswagena, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie wraca do normalności

RZESZÓW. Od 1 czerwca zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone pozostaną kursy linii nr  „53”. Z kolei kursy linii „3”, „22” i „20” ulegną korekcie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.

Reklama