Rzeszów - Wtorek, 25.02.2025
Reklama

Miasto szuka projektanta nowej drogi od ul. Kustronia do al. Rejtana

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. W sąsiedztwie Sądu Rejonowego w Rzeszowie ma powstać nowa droga, która połączy ul. Kustronia z al. Rejtana. Ruszył kolejny przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt tej inwestycji. Wcześniejsze postępowanie zostało unieważnione, ze względy na zbyt wysokie ceny ofert.

Zgodnie z założeniami, dokumentacja projektowa obejmie budowę drogi 1 KL od ul. Kustronia do al. T. Rejtana wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi oraz z uzyskaniem decyzji ZRID oraz pełnienie (na prawach opcji) nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych. Inwestycja ma objąć swym zakresem budowę/przebudową dróg o łącznej długości 550 m.

Nowa droga będzie biegła po wschodniej i południowej stronie gmachu sądu. MA być szeroka na 7 metrów. Koncepcja przewiduje również budowę chodników oraz ścieżek rowerowych.

W ramach inwestycji konieczne będzie wybudowanie skrzyżowań, m.in. z al. T. Rejtana wraz z przebudową fragmentu tej ulicy w niezbędnym zakresie oraz z ul. Kustronia wraz z przebudową odcinka tej drogi.

Na przygotowanie dokumentacji, wykonawca będzie miał 9 miesięcy od daty podpisania umowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Rzeszów

Wprowadzenie opłat na parkingu lotniska w Jasionce od 21 sierpnia br.

RZESZÓW. Łączna ilość miejsc parkingowych wyniesie 857.

Rzeszów

30 sierpnia rusza sprzedaż karnetów na mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W tym momencie ruszy I etap rezerwacji. Drugi, otwarty wystartuje 27 września.

Rzeszów

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

RZESZÓW. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Rzeszów

Uruchomiono sprzedaż biletów semestralnych i uczniowskich

RZESZÓW. Bilety semestralne uczniowskie będą dostępna w okresie od 1 września 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Rzeszów

W rzeszowskim Oknie Życia Caritas znaleziono chłopczyka

RZESZÓW. Niemowlę znalazła siostra Dominika, kierownik Domu Samotnej Matki – nadała mu imię Jacek.

Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże.

Reklama