Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Medal dla prezydenta Rzeszowa i gala Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prezydentowi Rzeszowa przyznano medal za wspieranie Światowych Festiwali Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. Z okazji zakończenia wydarzenia w G2A Arena odbyła się gala festiwalowa.

Medal wydał Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, organizator polonijnych imprez, który na rewersie okolicznościowej pamiątki zawarł podziękowania dla honorowanych tym wyróżnieniem.

„Pan Tadeusz Ferenc, jako prezydent Rzeszowa, jest jedną z tych osób, które pomagały w organizacji i przebiegu kilku edycji naszego festiwalu, w tym imprez towarzyszących. Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” bardzo to wielorakie wsparcie docenia i tym okolicznościowym medalem pragnie prezydentowi serdecznie podziękować” – podkreślił Bartosz Bącal, rzecznik XVIII Światowego Festiwalu PZF.

Okazją do przekazania prezydentowi okolicznościowego wyróżnienia była gala jubileuszowa, zorganizowana w G2A Arenie – Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w podrzeszowskiej Jasionce w ramach odbywającego się w stolicy Podkarpacia XVIII Światowego Festiwalu PZF (w dniach 19 – 24 lipca).
Reklama
Festiwal rozpoczął się w ubiegły piątek barwnym korowodem ulicami Rzeszowa. Przez kilka festiwalowych dni, polonijne zespoły folklorystyczne dały w sumie kilkadziesiąt koncertów w wielu miastach i gminach naszego województwa. Jednak najważniejszymi koncertami, były te odbywające się w stolicy Podkarpacia: poniedziałkowy „Folklor Narodów Świata” i zamykający Festiwal koncert galowy.

We wtorek uczestnicy festiwalu wzięli udział w uroczystej gali festiwalowej, która odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce, wydanej z okazji 50-lecia festiwalu. XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych został objęty patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Organizatorem festiwalu był rzeszowski oddział stowarzyszenia Wspólnota Polska. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Senatu RP, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Rzeszowa. Urząd Marszałkowski każdorazowo włącza się w organizację festiwalu poprzez zaangażowanie Wojewódzkiego Domu Kultury i departamentu kultury UMWP.
 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa/Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Reklama