Rzeszów - Piątek, 28.03.2025
Reklama

Maraton Innowacji w PCI. Będą eksperymenty na pokładzie nanosatelitów

Dodano:

fot. Materiały prasowe PCI
fot. Materiały prasowe PCI
RZESZÓW. Już 17 grudnia br. w Podkarpackim Centrum Innowacji zaplanowano Maraton Innowacji. Pośród ciekawych wydarzeń odbędzie się spotkanie koła naukowego kosmonautki ProtoCreativeLab: Space & Aviation. Swoje pracownie pokaże również ProtoLab. Na koniec impreza Rzeszów Tuesday Innovation Night.

Podczas Maratonu Innowacji zainicjowana zostanie działalność interdyscyplinarnego koła naukowego kosmonautyki PCI (o godzinie 16:45), które będzie prowadziło eksperymenty na pokładzie nanosatelitów. Dotyczą one pomiaru radiacji w trakcie lotu, wykorzystania ogniw grafenowych do produkcji energii elektrycznej na orbicie, eksperymentów biomedycznych (bakterie lub rośliny) i nawigacji w konstelacji.

Plany zakładają, by przez najbliższe 3 lata wystrzelone zostały 3 satelity, dzięki którym będzie można przeprowadzić wymienione badania. Adresatem koła są studenci i doktoranci rzeszowskich uczelni zainteresowanych tą tematyką oraz uczestnictwem w nowym przedsięwzięciu.

Wcześniej, w ramach dnia otwartego, zaplanowano prezentację przestrzeni ProtoLab (w godzinach 14:00-15:30). Plan obejmuje: przedstawienie działalności i prezentację zespołów ProtoLab, spotkania z praktykami, zwiedzanie laboratoriów, zapoznanie się ze sprzętem, technologiami i wyposażeniem w pracowniach, prezentacja aktualnych prototypów. Chętni dowiedzą się także, jak dołączyć do społeczności ProtoLab i zespołów pracujących nad wynalazkami i realizować innowacyjne pomysły.
Reklama
Imprezę zamyka Rzeszów Tuesday Innovation Night (początek o godzinie 18:00). To pilotaż comiesięcznego spotkania, dla otwartych i ciekawych ludzi oraz miłośników biznesu, nauki, technologii i startupów oraz ambitnych pomysłów funkcjonujących w Regionalnym Ekosystemie Innowacji i Startupów (REIS).

W grafiku imprezy ciekawe wystąpienia: Jacek Kubrak „Jak z nauki i badań zrobić swój biznes?”,  Artur Thielmann „Wielopokoleniowy startup technologiczny, to możliwe!” oraz Piotr Mieczkowski „DigitalPoland, startupy i innowacje”. Wieczór kończy panel dyskusyjny z udziałem publiczności: „Budujemy Społeczność Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów?”, networking, poczęstunek i zabawa.

Maraton Innowacji odbędzie się w dniu 17 grudnia br. To spotkanie bezpłatne, organizowane w Podkarpackim Centrum Innowacji, przy ul. Lenartowicza 4 w Rzeszowie. 

Źródło: Materiały prasowe PCI
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Reklama