Rzeszów - Poniedziałek, 03.02.2025
Reklama

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii. Większość lotów ma charakter przesiadkowy, gdyż z lotniska w Monachium możemy się dostać do ponad 140 lotnisk na świecie.

Już ponad 60 tysięcy pasażerów skorzystało w tym roku z bezpośredniego połączenia Monachium-Rzeszów obsługiwanego przez linie Lufthansa. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba osób podróżujących z podkarpackiego lotniska do stolicy Bawarii wzrosła o  60 procent. To efekt zwiększenia liczby lotów do 14 tygodniowo oraz wprowadzenia bardziej dogodnego rozkładu, umożliwiającego wylot do Monachium wczesnym rankiem, zaś powrót późnym wieczorem.

„Codzienne połączenie z jednym z największych portów przesiadkowych w Europie to dla naszego regionu prawdziwe okno na świat. Szczególnie dotyczy to pasażerów biznesowych, dla których lotnisko i samolot są miejscem pracy. Doskonałe wyniki uzyskane w tym roku przez Lufthansę świadczą o coraz większym zapotrzebowaniu na tego rodzaju ofertę” – mówi Michał Tabisz, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama
Połączenie Monachium-Rzeszów uruchomiono w marcu 2016 roku. Aż 75% pasażerów podróżujących na tej trasie przesiada się w stolicy Bawarii na dalsze rejsy, m.in. do Birmingham, Newarku, Paryża, Frankfurtu i Nowego Jorku (lotnisko JFK). Port lotniczy w Monachium zajmuje 5 miejsce w rankingu najlepiej skomunikowanych portów lotniczych na świecie.

„Cieszymy się z rosnącego zapotrzebowania i coraz większej liczby pasażerów podróżujących z Rzeszowa do naszego hubu w Monachium, skąd można dotrzeć do 140 lotnisk na świecie. To połączenie spełniło oczekiwania rosnącej liczby klientów korporacyjnych z podkarpacia” - powiedział Frank Wagner, country manager Lufthansa w Polsce.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Motocykl promujący Rzeszów znajdzie się w nowojorskim salonie Harleya-Davidsona

RZESZÓW. Oficjalna premiera motocykla będzie miała miejsce 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City.

Rzeszów

Negatywna opinia wojewody ws. przyłączenia do Rzeszowa ośmiu sołectw

RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki na konferencji prasowej poinformowała o opinii wydanej względem poszerzenia granic Rzeszowa.

Rzeszów

Ratusz wciąż ma problemy ze znalezieniem wykonawcy remontu kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz ponownie unieważnia przetarg związany z remontem okrągłej kładki nad al. Piłsudskiego.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z dwoma firmami. Będą kolejne programy stażowe

RZESZÓW. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej.

Rzeszów

Co dalej z przebudową ronda Pobitno? Oferty na dokumentację projektową zbyt wysokie

RZESZÓW. Najtańsza oferta, przegotowana przez firmę z Warszawy, wynosi 1,4 mln zł.

Rzeszów

Ratusz pochwalił się nowymi „elektrykami” za ponad 350 tys. zł. Będą służyły do codziennej pracy [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc: „Staramy się o to, żeby zachować ekologię, żeby nie zatruwać powietrza”.

Rzeszów

Pijany pieszy przebiegał przez jezdnie na al. Powstańców Warszawy. Potrącił go samochód

RZESZÓW. Pieszego potrąciła lancia, następnie w nią uderzył nadjeżdzający ford, po czym lancia wjechała w fiata pande.

Reklama