Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

Dodano:

fot. Tomasz Kuśnierz / Materiały prasowe
fot. Tomasz Kuśnierz / Materiały prasowe
JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent. Mimo niesprzyjającej koniunktury lotnisko pozyskało nowego niskokosztowego przewoźnika - linie Wizz Air. Spółka dokonała także wewnętrznej restrukturyzacji i przygotowała się do nowych wyzwań inwestycyjnych.

W minionym roku pasażerowie korzystający z podrzeszowskiego lotniska, najczęściej podróżowali na trasie Warszawa-Rzeszów (blisko 70 tysięcy osób). Nowością w ofercie lotów krajowych były bezpośrednie loty do Gdańska i Szczecina. Wśród kierunków zagranicznych największą popularnością tradycyjnie cieszyły się loty do stolicy Wielkiej Brytanii, obsługiwane przez linie Ryanair, która łącznie obsłużyła blisko 140 tys. pasażerów.

– W minionym, najtrudniejszym w historii branży lotniczej, roku byliśmy skoncentrowani przede wszystkim na utrzymaniu płynności finansowej spółki i optymalizowaniu kosztów jej działalności. Równocześnie analizowaliśmy nowe możliwości rozwoju, bo czas pandemii to czas głębokich zmian na rynku, które chcemy wykorzystać – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Ważnym wydarzeniem wieńczącym 2020 rok było pojawienie się w Jasionce linii Wizz Air i inauguracja połączenia z Eindhoven. Pasażerowie przyjęli też z zadowoleniem nowe wakacyjne trasy zaoferowane przez LOT, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie letnim wraz z przewoźnikami zaproponujemy równie ciekawą ofertę – dodaje Adam Hamryszczak.
Reklama
– Niestety pierwszy kwartał 2021 roku będzie dla nas równie trudny jak poprzednie miesiące, gdyż regularny ruch lotniczy został znacznie ograniczony w efekcie restrykcji wprowadzanych przez poszczególne kraje w związku z pandemią COVID-19. Liczymy, że ten negatywny trend odwróci się wraz z początkiem sezonu letniego, dlatego prowadzimy intensywne rozmowy
z przewoźnikami. Przygotowujemy się też do realizacji inwestycji niezbędnych dla dalszego rozwoju lotniska – podkreślił Adam Hamryszczak.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sąd Okręgowy w Rzeszowie unieważnia decyzje Tadeusza Ferenca ws. Marszu Równości

RZESZÓW. W Ratuszu słyszymy, że nie będzie odwołania od decyzji Sądu.

Rzeszów

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce

RZESZÓW. Przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m.

Rzeszów

Czy woda na Żwirowni nadaje się do kąpieli?

RZESZÓW. Stwierdzono przydatność wody do kąpieli.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie przejmie dwa samochody od Urzędu Miasta

RZESZÓW. Przekazanie związane jest z zakupem przez Ratusz dwóch nowych samochodów elektrycznych.

Rzeszów

Wolne miejska na wakacyjne półkolonie dla dzieci w Rzeszowskim Domu Kultury

RZESZÓW. Zajęcia organizowane będą od 1 lipca do 2 sierpnia 2019 roku.

Rzeszów

„Żyjemy jak za króla Ćwieczka”. Przedstawiciele Malawy, Racławówki i Pogwizdowa Nowego ws. przyłączenia do Rzeszowa

RZESZÓW. W Ratuszu odbyło się spotkanie, na którym poruszono temat przyłączenia trzech sołectw do Rzeszowa.

Rzeszów

Pierwsi pasażerowie z przystanku Rzeszów Zachodni skorzystają już 9 czerwca

RZESZÓW. Projekt współfinansowany z POIiŚ  wart jest 205 mln zł netto.

Rzeszów

W niedzielę dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Nadmiar chloru z wody, który będzie utrzymywał się do dnia następnego, można usunąć przez jej odstanie lub przegotowanie.

Reklama