Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

Dodano:

fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie - będzie można wrzucać datki do specjalnych skarbon lub też dokonać wpłaty online.

Od 30 lat Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, w dniu Wszystkich Świętych, prowadzi zbiórki na rzeszowskich cmentarzach, na rzecz osób bezdomnych i ubogich. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną, organizacja kwesty w dotychczasowej formie jest niemożliwa, ze względu na brak sporej części wolontariuszy, którymi w większość są uczniowie. - W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 i panujące w związku z tym obostrzenia, udział młodzieży w naszej akcji będzie mocno ograniczony, o ile w ogóle możliwy – informuje Towarzystwo. Kwestować będą tylko osoby dorosłe.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na największych rzeszowskich cmentarzach, tj. Pobitno, Wilkowyja, Zwięczyca, Staroniwa, Słocina i Zalesie. Przy wejściach na cmentarze wystawione zostaną duże skarbony, do których będzie można wrzucić datki. Dozór nad skarbonami będą sprawowali obecni na miejscu wolontariusze. Zbiórka będzie odbywać się przy zachowaniu wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zwróciło się również z prośbą skierowaną do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie stowarzyszenia drogą internetową. Pieniądze można przekazać poprzez zbiórkę zorganizowaną na stronie pomagam.pl/kwesta2020. Do tej pory w serwisie zebrano 1770 zł.

Pieniądze ze zbiórki, Towarzystwo zamierza przeznaczyć na prowadzenie 3 schronisk dla bezdomnych: w Rzeszowie i Jaśle dla mężczyzn oraz w Racławówce dla kobiet; prowadzenie hostelu, noclegowni i łaźni w Rzeszowie; prowadzenie kuchni dla ubogich w Rzeszowie, która dziennie wydaje ok. 500 posiłków oraz prowadzenie Centrum Integracji Społecznej, które uczy podopiecznych umiejętności zawodowych oraz pełnienia na nowo ról społecznych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Reklama