Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Dodano:

fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka / Waldemar Mazgaj
fot. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka / Waldemar Mazgaj
RZESZOW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny frekwencyjny sukces. TO był najlepszy luty w historii.  Obsłużono ponad 62 tysiące osób, czyli o 5 procent więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

– Bardzo się cieszymy, że ruch na podrzeszowskim lotnisku dynamicznie rośnie, za co chciałbym serdecznie podziękować naszym pasażerów oraz wszystkim pracownikom portu, którzy swoim zaangażowaniem zapewniają jego sprawną obsługę – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W lutym w Jasionce, gdzie w 2023 roku po raz pierwszy w historii przekroczono barierę miliona pasażerów, najchętniej wybierano loty do Warszawy (14,3 tys. osób), Londynu (13,6 tys.) i Rzymu (3,5 tys.). Z kolei w klasyfikacji przewoźników najwięcej ludzi zasiadło w fotelach samolotów Ryanaira (prawie 25 tys.), LOT-u (14,5 tys.) oraz czarterów, głównie do Egiptu (5 tys.).

– Liczymy na to, że w sezonie letnim ten pozytywny trend się utrzyma i będziemy mogli być świadkami wzmożonego ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku – podsumował Adam Hamryszczak.
Reklama

W niedzielę wielkanocną, podrzeszowskie lotnisko rozpoczyna sezon letni. W tym roku przygotowano 13 tras regularnych i 16 czarterowych - odbywać się będzie ok. 120 rotacji pasażerskich tygodniowo.

Ryanair, który lata obecnie na trasach do Londynu (Luton i Stansted), Manchesteru, Bristolu, East Midlands oraz Dublina, dokłada od kwietnia trasy do hiszpańskiego Alicante (nowość!) i chorwackiego Zadaru. LOT wraca z międzykontynentalną destynacją do Nowego Jorku/Newark (USA) oraz krajową do Gdańska (od czerwca do września), a do Warszawy latał będzie aż 33 razy w tygodniu! Lufthansa od 31 marca dodaje drugi samolot dziennie do Monachium, zaś Wizz Air nadal proponował będzie dwa rejsy tygodniowo do Rzymu, dokąd będzie można polecieć na weekend (rejsy w poniedziałki i czwartki). Natomiast biura podróży oferują czartery na słonecznych trasach do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Albanii, Tunezji i Czarnogóry, w tym nowości - Izmir i Majorkę.


 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie powstaje nowy chodnik

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek zawarł z mieszkańcami osiedla.

Rzeszów

Nowe lokale na lotnisku w Jasionce - ekskluzywny sklep i dwie kawiarnie

RZESZÓW/JASIONKA. Firma Baltona otworzyła w terminalu lotniska w Jasionce trzy nowe punkty usługowe – ekskluzywny sklep Baltona Ministore oraz dwie kawiarnie Cavarious.

Rzeszów

Otwarto łącznik drogi ekspresowej S-19 w powiecie rzeszowskim

RZESZÓW. W środę, 16 sierpnia br. odbyło się oficjalne otwarcie łącznika drogi ekspresowej S-19 od węzła Rzeszów-Południe do drogi krajowej nr 19 w Boguchwale. Inwestycję zrealizował Powiat Rzeszowski.

Rzeszów

Najstarsza podstawówka w Rzeszowie będzie miała nowy dach

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na wykonanie nowego dachu na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, znajdującej się w ścisłym centrum miasta.

Rzeszów

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe

RZESZÓW. Trwa budowa nowych przejazdów dla rowerzystów. Wykonawcą robót jest Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza. Wartość inwestycji  to ponad 1,6 mln zł.

Rzeszów

Trwa przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie prowadzona jest najtrudniejsza część inwestycji – wymiana gruntu, którego nośność jest zbyt słaba. Bez tej operacji przebudowa i poszerzenie odcinka ul. Wyspiańskiego nie byłoby możliwe.

Rzeszów

Nowa część szkoły na os. Staromieście już zadaszona

RZESZÓW. Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest już konstrukcja dachu zarówno na nowej hali sportowej jak i na budynku dydaktycznym.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał Strategię Rozwoju Publiczności Sektora Kultury

RZESZÓW. Dokument nie tylko nakreśla kierunki w jakich w przyszłości będzie rozwijała się kultura, porządkuje działania kulturalne w mieście ale stanie się również bazą przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Reklama