Rzeszów - Wtorek, 01.04.2025
Reklama

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

Dodano: /

Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka Łukasz Ożóg
Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka Łukasz Ożóg

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny miesięczny rekord – obsłużono ponad 80 tys. osób, czyli o 12 procent więcej niż rok wcześniej.

– Konsekwentnie realizujemy cele związane ze wzrostem ruchu pasażerskiego na podrzeszowskim lotnisku. W szczycie sezonu oferować będziemy aż 28 kierunków, większość z nich dostępna będzie już w bieżącym miesiącu. Świetny debiut połączenia do Alicante pokazuje, że sprawdzać powinny się też nowości, a przed nami pierwsze loty do Izmiru czy na Majorkę – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W minionym miesiącu, po raz kolejny najwięcej pasażerów (31,5 tys.) skorzystało z oferty Ryanair, który proponuje osiem destynacji. Drugim przewoźnikiem pod względem liczby pasażerów był LOT – w jego samolotach zasiadło 18 tys. ludzi, a w czarterach (dostępne było sześć destynacji) - 9,8 tys. Po podwojeniu oferty Lufthansa zamknęła miesiąc wynikiem 7,9 tys. pasażerów, a Wizz Air – 3,6 tys.

Wśród regularnych kierunków liderem jest Warszawa. Tuż za nią są: Londyn,Monachium oraz Rzym. Zwraca uwagę dobry debiut Alicante, które w kwietniu wybrało prawie 3 tys. osób. W czarterach zaś najlepsze destynacje to Antalia, Sharm el Sheikh i Marsa Alam. W maju do czarterowej siatki połączeń z Jasionki dochodzą Izmir i Bodrum (Turcja) oraz Zakhyntos i Kefalonia (Grecja).

Reklama



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Centrum Medyczne Medyk dołącza do 27. Finału WOŚP. Będą m.in. kursy pierwszej pomocy

RZESZÓW. Seniorzy będą mogli skorzystać z porad na temat zdrowia.

Rzeszów

Oto najlepsze szkoły średnie w Rzeszowie wg rankingu „Perpektywy”

RZESZÓW. Uroczyste ogłoszenie wyników 21. Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyło się 10 stycznia

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. 58-latka trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło ok. godziny 7.40 na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

W poniedziałek przed Urzędem Wojewódzkim protest przeciwko rzezi dzików

RZESZÓW. Rzeź ma mieć charakter polowań zbiorowych, które rozpoczną się 12 stycznia.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Będą 90- i 180-dniowe bilety w komunikacji miejskiej?

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powstanie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu

RZESZÓW. Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Reklama