Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Kolejny krok w kierunku budowy aquaparku w Rzeszowie

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie studium wykonalności dla budowy parku wodnego w Rzeszowie. Będzie ono zawierało m.in. analizy dotyczące kosztów, technologii budowy oraz funkcji aquaparku.

Miasto już od jakiegoś czasu przygotowuje się do utworzenia parku wodnego w Rzeszowie. W listopadzie 2021 roku odbyły się konsultacje rynkowe, które miały na celu zebranie podstawowych informacji na temat planowanej inwestycji od firm, które mają doświadczenie m.in. w realizacji, finansowaniu, projektowaniu tego typu przedsięwzięć. W konsultacjach wzięło udział 8 firm projektowych, wykonawczych i finansowych.

Ratusz wybrał również lokalizację przyszłej inwestycji. Aquapark miałby powstać w północnej części Rzeszowa, na osiedlu Staromieście, na terenie po powierzchni ok 6 hektarów, należącym do miasta.

Opracowanie stadium wykonalności parku wodnego to kolejny krok na drodze do realizacji inwestycji. Przetarg na wybór wykonawcy stadium został już ogłoszony. Będzie ono dokumentem zawierającym analizy prawne, finansowe, ekonomiczne, funkcjonalne przyszłej inwestycji. Pomogą one w jak najlepszym przygotowaniu budowy rzeszowskiego parku wodnego, określeniu jego potencjału, mocnych i słabych stron, ryzyka związanego z realizacją takiego zadania a także szans na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Miasto rozważa realizację inwestycji w jednym z trzech wariantów. Pierwszy z nich zakłada budowę samego parku wodnego, drugi parku wodnego wraz z basenami zewnętrznymi i zewnętrzną strefą rekreacyjną, trzeci ma składać się z aquaparku, basenów zewnętrznych, zewnętrznej strefy rekreacyjnej oraz krytego lodowiska. Wybrany w przetargu wykonawca, w pierwszym etapie prac, będzie musiał przygotować dla każdego z trzech wariantów m.in. analizę rynku sportowego i rekreacyjnego (w skali miasta, regionu, Polski, obiektów funkcjonujących za granicą Polski w promieniu 200 km od Rzeszowa), analizę popytu, ocenę terenów zaproponowanych przez miasto pod inwestycję pod kątem infrastruktury drogowej, dostępu do mediów, badania gruntu, analizę i wskazanie optymalnej wielkości obiektów oraz terenów rekreacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych, zapotrzebowania na poszczególne atrakcje. Przygotowana ma zostać także analiza możliwości zastosowania technologii i rozwiązań wpływających na obniżenie kosztów eksploatacji aquaparku a także szacunki kosztów budowy i późniejszego utrzymania obiektu. Wyniki prac z pierwszego etapu zostaną zaprezentowane miastu, które wybierze najkorzystniejszy wariant.
Reklama
W drugim etapie prac wykonawca będzie musiał opracować m.in. analizę dotyczącą tego jaki model realizacji inwestycji (np. powołanie spółki celowej z udziałem gminy, Partnerstwo Publiczno-Prywatne) będzie najkorzystniejszy.

Oferty potencjalnych wykonawców poznamy w połowie marca. Zwycięzca przetargu będzie miał 180 dni na realizację studium.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

RZESZÓW. teraz czas na zatwierdzenie statutu osiedla oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Rzeszów

Studenci skorzystają z symulatora wirtualnej sceny zbrodni. W planach symulator ataku terrorystycznego

RZESZÓW. Program „Wirtualnej sceny zbrodni” obejmuje dwa oddzielne scenariusze.

Rzeszów

Pięć firm zainteresowanych poszerzeniem ścieżki pieszo-rowerowej nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dwie z pięciu ofert mieszczą się w progu finansowym miasta.

Rzeszów

Znamy liczbę bezdomnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Wśród nich jest siedmioro dzieci

RZESZÓW. W stolicy województwa podkarpackiego jest 128 osób bezdomnych. 

Rzeszów

Studentka PRz została laureatką konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Inwestycji [FOTO]

RZESZÓW. Przedszkole zaprojektowane zostało jako szereg oddzielnych budynków o rożnych funkcjach.

Rzeszów

Dzisiaj na Rynku protest przeciwko cenzurze spektaklu #chybanieja

RZESZÓW. Publiczny protest na rzeszowskim Rynku rozpocznie się o godz. 16.00. 

Rzeszów

Śluzy rowerowe, parking park&ride, aktywne przejścia – pomysły na rozwój systemów transportowych Rzeszowa

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska rozpoczyna cykl spotkań prezentujących rozwiązania komunikacyjne dla miasta.

Rzeszów

500 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

RZESZÓW. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

Reklama