Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

- Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego mieszkańcy brali jak najszerszy udział. Dlatego zapytaliśmy ich o zadanie, o pomysły i wskazówki. Zorganizowaliśmy konsultacje, które wykazały bardzo duże zainteresowanie tematem. Dziękuję za każdy oddany głos, wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone - zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Konsultacje społeczne dotyczące budowy parku wodnego zakończyły się w piątek. Miasto przez blisko miesiąc zbierało wnioski mieszkańców dotyczące m.in. tego, czy według ankietowanych taka inwestycja jest potrzebna, jakie atrakcje powinny się tam znaleźć oraz jak często poszczególne osoby zamierzałyby korzystać z parku. Ankiety można było wypełnić internetowo lub osobiście.

Łącznie uzupełniono blisko 2,7 tys. ankiet. Jak podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa „96 procent głosujących uznało, że park wodny jest inwestycją potrzebną”. Najwięcej głosujących w przedziale wiekowym od 31 do 45 lat i wyrażało chęć odwiedzania atrakcji nawet kilka razy w miesiącu.
Reklama
Jeżeli chodzi o oczekiwane atrakcje, to najwięcej ankietowanych chce, aby w aquaparku znajdowała się strefa zjeżdżalni. Zaraz potem mieszkańcy stawiali na strefę dla dzieci, strefę saun, a nieco później strefy SPA i fitness, rehabilitacyjną oraz gastronomiczną. Ponad połowa ankietowanych najbardziej liczy, że w części basenów wewnętrznych znajdą się leżaki wodne z masażerami oraz jacuzzi. Dużo osób wskazywało również na sztuczną falę, masaże denne, kaskady wodne czy tzw. leniwą rzekę z pontonami.

Jeżeli chodzi o baseny zewnętrzne, głosujący wymieniali takie atrakcje jak basen z masażerami, wodny plac zabaw dla dzieci czy plażę piaszczystą. Wspominali również o takich atrakcjach, jak zjeżdżalnie czy ślizgawki.

We wtorek, 4 kwietnia w Urban Lab Rzeszów w godz. 17:00 – 19:00 odbędzie się  spotkanie podsumowujące konsultacje. Spotkanie będzie miało charakter dyżuru: każdy może przyjść i porozmawiać o parku wodnym. Dodatkowo, do 14 kwietnia można jeszcze składać uwagi i wnioski w tym temacie na adres mailowy: konsultacje@erzeszow.pl.

W dalszym etapie prac, wyniki ankiet zostaną udostępnione trzem biurom projektowym jako część materiałów przetargowych. Między innymi na ich podstawie zostaną stworzone koncepcje parku wodnego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jedna z nagród na gali Mobile Trends Awards powędrowała do rzeszowskiej firmy

RZESZÓW. 7 marca 2019 roku po raz ósmy wręczono nagrody Mobile Trends Awards

Rzeszów

Dzisiaj ostatnia kolejka PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów zagra z Cerrad Czarni Radom

RZESZÓW. Tegoroczna faza play-off nie dla rzeszowskiej drużyny. 

Rzeszów

23 marca kolejna akcja sprzątania terenów wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Akcja startuje 23 marca o godzinie 11.00.

Rzeszów

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

RZESZÓW. Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Rzeszów

21 marca rusza w Rzeszowie aplikacja Bolt. Czym estońska firma kusi nowych kierowców?

RZESZÓW. Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Reklama