Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

- Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego mieszkańcy brali jak najszerszy udział. Dlatego zapytaliśmy ich o zadanie, o pomysły i wskazówki. Zorganizowaliśmy konsultacje, które wykazały bardzo duże zainteresowanie tematem. Dziękuję za każdy oddany głos, wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone - zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Konsultacje społeczne dotyczące budowy parku wodnego zakończyły się w piątek. Miasto przez blisko miesiąc zbierało wnioski mieszkańców dotyczące m.in. tego, czy według ankietowanych taka inwestycja jest potrzebna, jakie atrakcje powinny się tam znaleźć oraz jak często poszczególne osoby zamierzałyby korzystać z parku. Ankiety można było wypełnić internetowo lub osobiście.

Łącznie uzupełniono blisko 2,7 tys. ankiet. Jak podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa „96 procent głosujących uznało, że park wodny jest inwestycją potrzebną”. Najwięcej głosujących w przedziale wiekowym od 31 do 45 lat i wyrażało chęć odwiedzania atrakcji nawet kilka razy w miesiącu.
Reklama
Jeżeli chodzi o oczekiwane atrakcje, to najwięcej ankietowanych chce, aby w aquaparku znajdowała się strefa zjeżdżalni. Zaraz potem mieszkańcy stawiali na strefę dla dzieci, strefę saun, a nieco później strefy SPA i fitness, rehabilitacyjną oraz gastronomiczną. Ponad połowa ankietowanych najbardziej liczy, że w części basenów wewnętrznych znajdą się leżaki wodne z masażerami oraz jacuzzi. Dużo osób wskazywało również na sztuczną falę, masaże denne, kaskady wodne czy tzw. leniwą rzekę z pontonami.

Jeżeli chodzi o baseny zewnętrzne, głosujący wymieniali takie atrakcje jak basen z masażerami, wodny plac zabaw dla dzieci czy plażę piaszczystą. Wspominali również o takich atrakcjach, jak zjeżdżalnie czy ślizgawki.

We wtorek, 4 kwietnia w Urban Lab Rzeszów w godz. 17:00 – 19:00 odbędzie się  spotkanie podsumowujące konsultacje. Spotkanie będzie miało charakter dyżuru: każdy może przyjść i porozmawiać o parku wodnym. Dodatkowo, do 14 kwietnia można jeszcze składać uwagi i wnioski w tym temacie na adres mailowy: konsultacje@erzeszow.pl.

W dalszym etapie prac, wyniki ankiet zostaną udostępnione trzem biurom projektowym jako część materiałów przetargowych. Między innymi na ich podstawie zostaną stworzone koncepcje parku wodnego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Reklama