Rzeszów - Niedziela, 23.02.2025
Reklama

Gdzie w Rzeszowie kupisz worki na odpady zielone?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Trzy punkty stacjonarne oraz automaty, to miejsca w których można zaopatrzyć się w worki na odpady zielone.

Mieszkańcy Rzeszowa, którzy chcą pozbyć się odpadów zielonych (np. skoszona trwa czy liście) muszą dostarczyć je osobiście do jednego z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) lub też zapakować do specjalnych worków w kolorze jasnobrązowym i zamówić wywóz przez pracowników MPGK.

Obecnie w Rzeszowie funkcjonuje 10 punktów, w których można zaopatrzyć się w specjalne worki na odpady zielone. Koszt jednego worka to 4 zł.

Worki można zakupić w Biurze Obsługi Klienta MPGK Rzeszów przy ul. Sikorskiego 428, w Punkcie Obsługi Podróżnego ZTM przy ul. Lisa-Kuli 20 oraz w delikatesach „Słoneczko” przy ul. Strażackiej 11B.
Dodatkowo mieszkańcy mają możliwość nabycia worków w siedmiu automatach zlokalizowanych w różnych częściach miasta. W workomatach dostępne są pakiety pakowane po 5 szt. worków w cenie 20 zł.
Reklama
Automaty zlokalizowane są w następujących punktach:

1. Al. gen. Wł. Sikorskiego 428 -  przed bramą wjazdową do MPGK Rzeszów,
2. Cienista 3 – Zakład Usług Pogrzebowych -  przed budynkiem MPGK Rzeszów,
3. Tadeusza Rejtana 2-4 - – wejście do budynku sklepu z oświetleniem Merkury Market,
4. Towarnickiego 7 -  – poczekalnia Dworzec Podmiejski,
5. Rynek 15  -   obok Klubu Soda,
6. Jana Pawła II 29 –   obok sklepu „Pszczółka”,
7. Lubelska 46 – AGROHURT S.A  – przy wiacie kwiatowej.
 
Usługę odbioru worków z odpadami zielonymi należy zgłosić telefonicznie dyspozytorowi MPGK-Rzeszów Sp. z o.o., tel.: 17 861-30-31 lub 17 861-30-32.

Odpady zielone odbierane są od mieszkańców bezpłatnie do określonego limitu, tj. 180 worków 120-litrowych na rok bez względu na to, czy zostały dostarczone do PSZOK czy odebrane przez MPGK.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

RZESZÓW. Zdaniem radnego: „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Rzeszów

W Rzeszowie zamknięto escape room przy ul. Chmaja

RZESZÓW. Ciąg dalszy kontroli escape roomów na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Wylicytuj pakiet startowy na Ultramaraton Podkarpacki

RZESZÓW. Aukcja potrwa do 18 stycznia.

Rzeszów

Jakie atrakcje 13 stycznia czekają na gości Podziemnej Trasy Turystycznej?

RZESZÓW. W ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się dwa ciekawe wydarzenia.

Rzeszów

Mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach WOŚP

RZESZÓW. Licytacja potrwa do 15 stycznia.

Reklama