Rzeszów - Poniedziałek, 23.12.2024
Reklama

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala XVIII edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. Laureaci otrzymają nagrody i wyróżnienia w czwartek, 28 listopada, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce.

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. Ważnym aspektem przy organizacji Gali jest współpraca z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego oraz Wojewodą Podkarpackim. Nad tegoroczną Galą patronat honorowy objął Marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.
Gala w tym roku będzie zwieńczeniem Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego. Uczestnicy Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego „Smaczne bo Podkarpackie” zaprezentują się przed prawie tysięczną publicznością. To prestiżowe wydarzenie jest okazją do zaprezentowania unikatowych produktów i nowoczesnych usług, które oferują firmy z Podkarpacia, dynamicznie dzięki nim się rozwijając i wychodząc na rynki ogólnopolskie i zagraniczne.

28 listopada dowiemy się, które z tych przedsiębiorstw Kapituła postanowiła wyróżnić i nagrodzić statuetkami. W tegorocznej edycji konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” uczestniczy 154 firmy, które walczyły o wyróżnienia w kilku kategoriach. Ocenione zostały firmy mikro, małe i duże. Kapituła dokonała również oceny ich produktów i usług. W programie certyfikującym „Smaczne bo Podkarpackie” eksperci sprawdzili, które z produktów spożywczych Podkarpacia spełniają najwyższe normy jakościowe. Do Programu zostało zgłoszonych 37 produktów.

Wręczeniu wyróżnień i nagród towarzyszyć będzie oprawa artystyczna, podczas której wystąpi niesamowita Filharmonia Futura z widowiskiem multimedialnym „Symphonica” oraz rzeszowski zespół „The Freeborn Brothers”. Początek Gali o godz. 15:00. Szczegóły na www.png.pl.
 
Program Gali:

14:00 Prezentacja produktów spożywczych Laureatów Programu „Smaczne bo Podkarpackie” 2019, lunch powitalny
15:00 Rozpoczęcie Gali, powitanie przybyłych Gości, prezentacja tegorocznej edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”
15:15 Ogłoszenie wyników Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019
16:30 Ogłoszenie wyników Programu Certyfikującego „Smaczne bo Podkarpackie” 2019
17:00 Wystąpienie zaproszonych Gości
17:15 Część Artystyczna: Filharmonia Futura – widowisko muzyczne Symphonica
18:30 Bankiet
 
Filharmonia Futura - koncert Symphonica
Reklama
Symphonica jest pierwszą autorską produkcją Filharmonii Futura. Premiera widowiska miała miejsce w Filharmonii Podkarpackiej (Rzeszów) 14 września 2014 roku. Od tego czasu projekt wystawiany jest w większości sal koncertowych w Polsce. Obejrzało go już ponad 60 tysięcy widzów. Pomysł na widowisko opiera się na zaprezentowaniu wybranego repertuaru “muzycznych gigantów” lat 80’ i 90’ związanych z nurtem muzyki rockowej, metalowej i grunge. Wszystkie kompozycje są przearanżowane pod kątem użytego instrumentarium - instrumenty smyczkowe, fortepian, loopy. Jednak pozostawienie w składzie klasycznej “sekcji” (bębny, bas, gitara) powoduje, że utwory nie tracą swojego charakterystycznego, mocnego brzmienia. Naturalnym jest jednak to, że są to odmienne interpretacje nie będące dosłownymi cytatami, co stanowi o oryginalności projektu.
 
Ciekawostką jest wykorzystanie w koncercie repertuaru klasycznego. W interpretacji Sylwii Lorens można usłyszeć m.in. słynną “Habanerę” z opery Carmen G.Bizeta. W tym przypadku rockowa aranżacja znacznie odbiega od oryginału. Skład solistów ulegał zmianom. W pierwszych koncertach udział brał m.in. Mateusz Ziółko. W 2015 dołączył Ernest Staniaszek, a rok później Małgorzata Ostrowska.
Obecnie podstawowy skład to: Damian Ukeje, Sylwia Lorens, Michał Gasz, Monika Pilarczyk/Martyna Pawłowska, Kamil Skicki (skrzypce solo).
W roli tancerki (tytułowej Symphonici) występuje Agata Kamykowska.

Skład zespołu instrumentalnego: Jakub Żytecki - gitara, Łukasz Adamczyk - bas, Mirosław Hady - bębny, Michał Wierba - piano oraz zespół smyczkowy Filharmonii Futura.

Autorem wizualizacji jest Szymon Kamykowski. Autorem pomysłu, aranżerem i kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia jest Mikołaj Blajda, a za jego produkcję odpowiada Sylwia Lorens.
 
Podczas naszej Gali usłyszycie Państwo:
1. SMOKE ON THE WATER (Deep Purple)
2. PHANTOM IN THE OPERA (Nightwish)
3. SMELLS LIKE TEEN SPIRIT (Nirvana)
4. RUN TO THE HILLS (Iron Maiden)
5. I DON'T WANNA MISS A THING (Aerosmith)
6. NOTHING ELSE MATTERS (Metallica)
7. TANIEC Z SZABLAMI (“Upiór w Operetce”)
8. HABANERA (G. Bizet)
9. ENTER SANDMAN (Metallica)
10. UNFORGIVEN (Metallica)
11. HIGHWAY TO HELL (AC/DC)
12. WHISKEY IN THE JAR (Metallica)
13. THUNDERSTRUCK (AC/DC)
14. THE FINAL COUNTDOWN (Europe)

the Freeborn Brothers

Zespół to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjant z Rzeszowa po służbie zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku

RZESZÓW. Złodziej za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Rzeszów

Finał WOŚP kolejny rok bez pokazów służb mundurowych. Jest jednak jeden wyjątek

RZESZÓW. Podczas 27. Finału WOŚP mieszkańcy Rzeszowa obejrzą pokaz przygotowany przez OSP.

Rzeszów

W marcu na ulicach Rzeszowa mają pojawić się Skubery

RZESZÓW. Usługa ma być dostępna we wszystkich miastach wojewódzkich Polski.

Rzeszów

Zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono ponad 300 roślin

RZESZÓW. Funkcjonariusze z Rzeszowa i Gorzowa Wielkopolskiego zabezpieczyli ponad 300 roślin konopi oraz 30 kg marihuany.

Rzeszów

Sprawcy zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie przedstawiono akt oskarżenia. Nie stwierdzono niepoczytalności

RZESZÓW. Tragedia przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie rozegrała się 17 kwietnia poprzedniego roku wczesnym popołudniem.

Rzeszów

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

RZESZÓW. Zdaniem radnego: „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Rzeszów

W Rzeszowie zamknięto escape room przy ul. Chmaja

RZESZÓW. Ciąg dalszy kontroli escape roomów na terenie Rzeszowa.

Reklama