Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. W kategorii prac inżynierskich nagrodę i stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej, natomiast w kategorii prac magisterskich nagroda II stopnia trafiła w ręce absolwenta Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W konkursie o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej udział wzięło 16 prac dyplomowych z uczelni wyższych z całego kraju.

Szczegóły konkursowe

Celem Konkursu jest promowanie indywidualnych oraz zespołowych osiągnięć studentów polskich uczelni wyższych z zakresu inżynierii kosmicznej, prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej, prowadzenie działalności promocyjnej w dziedzinie użytkowania przestrzeni kosmicznej.

Adresatami Konkursu były osoby, które w roku przyznania nagrody ukończyły studia I lub II stopnia w polskich uczelniach wyższych. Nagroda została przyznana po raz pierwszy za prace dyplomowe zrealizowane w roku akademickim 2017/2018.

Nagroda będzie przyznawana corocznie po zakończeniu roku akademickiego za ukończone prace dyplomowe studiów I-go i II stopnia. Prace mogą być zgłaszane przez uczelnie wyższe oraz indywidualnie przez autorów prac do 30 października każdego roku.

Uczestnikiem konkursu może być osoba, która w roku akademickim poprzedzającym przyznanie nagrody ukończyła studia wyższe I-go lub II-go stopnia oraz złożyła, otrzymując pozytywną ocenę, pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Do Konkursu mogą być również zgłaszane prace zbiorowe przygotowane przez kilku współautorów, z których każdy winien spełniać wymagania określone w regulaminie. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.
Reklama
Najlepsze prace inżynierskie

W tegorocznym zestawieniu zwycięzców znajdziemy dwa nazwiska, które są związane z rzeszowskimi uczelniami. W kategorii plac inżynierskich nagrodę I stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej za pracę pt.: „The Theseus engine A proposal for reliable and affordable suborbital propulsion system”.

Nagroda II stopnia przypadła studentowi Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za pracę pt. „Dynamika ruchu rakiety o sterowanym wektorze ciągu, w ujęciu równań Lagrange’a II rodzaju”. Nagrodę III stopnia w ww. kategorii otrzymał Karol Olszewski(Uniwersytet Morski w Gdyni) za pracę pt.: „Morska łączność bezpieczeństwa w systemie Inmarsat”.

Najlepsze prace magisterskie

W kategorii prac magisterskich student z Rzeszowa otrzymał nagrodę II stopnia, mowa o Marcinie Kaczmarzyka z Uniwersytetu Rzeszowskiego za pracę pt. „Ochrona radiologiczna w astronautyce".

Nagrodę I stopnia otrzymał Pan Michał Hałoń z Politechniki Warszawskiej za pracę pt.: „Wykrywanie i rozpoznawanie znaczników na zawody robotów mobilnych European Rover Challenge". Ostatnia nagroda w tej kategorii przypadła studentce Politechniki Gdańskiej, Luizy Leszkowskiej za pracę pt. „Wielowarstwowa antena planarna z warstwą superstratu do zastosowań satelitarnych w pasmie X".

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjant z Rzeszowa po służbie zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku

RZESZÓW. Złodziej za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Rzeszów

Finał WOŚP kolejny rok bez pokazów służb mundurowych. Jest jednak jeden wyjątek

RZESZÓW. Podczas 27. Finału WOŚP mieszkańcy Rzeszowa obejrzą pokaz przygotowany przez OSP.

Rzeszów

W marcu na ulicach Rzeszowa mają pojawić się Skubery

RZESZÓW. Usługa ma być dostępna we wszystkich miastach wojewódzkich Polski.

Rzeszów

Zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono ponad 300 roślin

RZESZÓW. Funkcjonariusze z Rzeszowa i Gorzowa Wielkopolskiego zabezpieczyli ponad 300 roślin konopi oraz 30 kg marihuany.

Rzeszów

Sprawcy zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie przedstawiono akt oskarżenia. Nie stwierdzono niepoczytalności

RZESZÓW. Tragedia przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie rozegrała się 17 kwietnia poprzedniego roku wczesnym popołudniem.

Rzeszów

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

RZESZÓW. Zdaniem radnego: „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Rzeszów

W Rzeszowie zamknięto escape room przy ul. Chmaja

RZESZÓW. Ciąg dalszy kontroli escape roomów na terenie Rzeszowa.

Reklama