Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. W kategorii prac inżynierskich nagrodę i stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej, natomiast w kategorii prac magisterskich nagroda II stopnia trafiła w ręce absolwenta Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W konkursie o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej udział wzięło 16 prac dyplomowych z uczelni wyższych z całego kraju.

Szczegóły konkursowe

Celem Konkursu jest promowanie indywidualnych oraz zespołowych osiągnięć studentów polskich uczelni wyższych z zakresu inżynierii kosmicznej, prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej, prowadzenie działalności promocyjnej w dziedzinie użytkowania przestrzeni kosmicznej.

Adresatami Konkursu były osoby, które w roku przyznania nagrody ukończyły studia I lub II stopnia w polskich uczelniach wyższych. Nagroda została przyznana po raz pierwszy za prace dyplomowe zrealizowane w roku akademickim 2017/2018.

Nagroda będzie przyznawana corocznie po zakończeniu roku akademickiego za ukończone prace dyplomowe studiów I-go i II stopnia. Prace mogą być zgłaszane przez uczelnie wyższe oraz indywidualnie przez autorów prac do 30 października każdego roku.

Uczestnikiem konkursu może być osoba, która w roku akademickim poprzedzającym przyznanie nagrody ukończyła studia wyższe I-go lub II-go stopnia oraz złożyła, otrzymując pozytywną ocenę, pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Do Konkursu mogą być również zgłaszane prace zbiorowe przygotowane przez kilku współautorów, z których każdy winien spełniać wymagania określone w regulaminie. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.
Reklama
Najlepsze prace inżynierskie

W tegorocznym zestawieniu zwycięzców znajdziemy dwa nazwiska, które są związane z rzeszowskimi uczelniami. W kategorii plac inżynierskich nagrodę I stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej za pracę pt.: „The Theseus engine A proposal for reliable and affordable suborbital propulsion system”.

Nagroda II stopnia przypadła studentowi Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za pracę pt. „Dynamika ruchu rakiety o sterowanym wektorze ciągu, w ujęciu równań Lagrange’a II rodzaju”. Nagrodę III stopnia w ww. kategorii otrzymał Karol Olszewski(Uniwersytet Morski w Gdyni) za pracę pt.: „Morska łączność bezpieczeństwa w systemie Inmarsat”.

Najlepsze prace magisterskie

W kategorii prac magisterskich student z Rzeszowa otrzymał nagrodę II stopnia, mowa o Marcinie Kaczmarzyka z Uniwersytetu Rzeszowskiego za pracę pt. „Ochrona radiologiczna w astronautyce".

Nagrodę I stopnia otrzymał Pan Michał Hałoń z Politechniki Warszawskiej za pracę pt.: „Wykrywanie i rozpoznawanie znaczników na zawody robotów mobilnych European Rover Challenge". Ostatnia nagroda w tej kategorii przypadła studentce Politechniki Gdańskiej, Luizy Leszkowskiej za pracę pt. „Wielowarstwowa antena planarna z warstwą superstratu do zastosowań satelitarnych w pasmie X".

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Będą 90- i 180-dniowe bilety w komunikacji miejskiej?

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powstanie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu

RZESZÓW. Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpocznie testy na zwierzętach. Centrum badań powstanie w ciągu 2 lat

RZESZÓW. Wartość projektu realizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski to 17 079 827,01 zł.

Rzeszów

Asseco Resovia rozegrała towarzyskie spotkanie dla WOŚP

RZESZÓW. W trakcie spotkania odbywała się zbiórka pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Dofinansowania dla niepełnosprawnych. Wystarczy zgłosić się do PCPR w Rzeszowie

RZESZÓW. W ramach programu „Aktywny Samorząd” można ubiegać się o dofinansowanie w ramach dwóch modułów.

Rzeszów

WSIiZ uruchomiła autorski program stypendialny

RZESZÓW. Program pn. „School of Leaders” (SoL), ma wyłonić najzdolniejszych i najbardziej aktywnych studentów i wspierać ich w procesie rozwoju.

Rzeszów

W 2018 roku kierowcy z Rzeszowa płacili najmniej za polisę OC

RZESZÓW. W 2018 r. średnia cena ubezpieczenia OC wyniosła 741 zł i była tym samym o 5% niższa niż w roku poprzednim.

Reklama