Rzeszów - Czwartek, 07.11.2024
Reklama

Czy mniejsza ilość kursów śmieciarek rozwiąże problem Ratusza z przetargiem na odbiór śmieci?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od jakiegoś czasu Ratusz bezskutecznie próbuje rozstrzygnąć przetarg na odbiór śmieci. Miasto szuka rozwiązania problemu, jednym z pomysłów jest wprowadzenie mniejszej ilości kursów śmieciarek, jednak nowy regulamin wymaga akceptacji radnych.

Przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców Rzeszowa wciąż pozostaje nierozstrzygnięty. Oferta MPGK to ok. 47 mln zł, natomiast próg finansowy miasta zamyka się w kwocie 36 mln zł. Zgodnie z informacją podaną przez Ratusz, do marca obowiązywać będzie aktualna stawka za odbiór śmieci.

Pięć frakcji

Dodatkowo, warto przypomnieć, że mieszkańców Rzeszowa czeka dodatkowa zmiana, gdyż zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Środowiska, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku, zmieniają się zasady segregacji śmieci.

Od 1 kwietnia ma zaczął funkcjonować podział na pięć frakcji:
 
  • Worek zielony – szkło
  • Worek żółty – metale i tworzywa sztuczne
  • Worek brązowy – odpady ulegające biodegradacji
  • Worek niebieski – papier
  • Odpady niepodlegające segregacji - papier zatłuszczony, ceramikę, artykuły higieniczne, zużyte pieluchy,  porcelanę, kryształy

W tym miesiącu MPGK ma się zająć dostarczeniem nowych worków, harmonogramów oraz kubłów na odpady niepodlegające segregacji.
Reklama

Pomysł Ratusza na rozstrzygnięcie przetargu

Ratusz wpadł na pomysł, co zrobić, aby oferta złożona przez MPGK zmieściła się w wymaganiach finansowych miasta. Mowa o mniejszej ilości kursów śmieciarek.

„Chcemy stworzyć nowy regulamin, aby było mniej kursów. Robimy to po to, aby zmniejszyć cenę” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jak słyszymy w Ratuszu, rzadziej miałyby być odbierane worki zielone i niebieskie, które zawierają papier i szkło.

Zanim jednak pomysł urzędników miejskich zostanie wdrożony w życie, należy uchwalić nowy regulamin, a do tego potrzebna jest zgoda radnych, przez co w najbliższym czasie odbędzie się sesja nadzwyczajna.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Reklama