Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz już od dłuższego czasu głośno mówi o przedłużeniu rzeszowskiego deptaka na ul. Mickiewicza, z której miałby być wyłączony ruch samochodowy i na której miałaby być wymieniona nawierzchnia. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Na przedłużenie rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował się w ubiegłym roku, a jedną z inwestycji, która notabene na tej decyzji ucierpiała jest ul. Grunwaldzka, której remont miał pierwotnie nastąpić dopiero po przebudowaniu ul. Mickiewicza. Pierwszeństwo w przebudowie może jednak ulec zmianie.

Pomysł o ile wydaje się ciekawy i trafiony, jest niejako przetrzymywany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi o kostkę, którą aktualnie mieszkańcy Rzeszowa spacerują po ulicy. Miasto chce ją wymienić, aby całość dostosować do ogólnej charakterystyki deptaka, jak w przypadku ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, jednak na zmianę nawierzchni konserwator zgody nie wyraża.
Reklama
W lutym Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg tłumaczył: „Konserwator jest zdania, że obecna nawierzchnia powinna zostać. MZD uważa, że uległa już zniszczeniu mechanicznemu i kostka nie odpowiada wymogom bezpieczeństwa”.

Aktualnie temat przebudowy ulicy jest wciąż omawiany, co niejako potwierdza wypowiedz zastępcy prezydenta Rzeszowa, Marka Ustrobińskiego: „Konserwator uważa, że powinniśmy zostawić zabytkową nawierzchnie, tzw. kocie łby, także rozmawiamy, dyskutujemy. Mamy taką wizję, żeby centrum miasta wyglądało tak jak ulica Kościuszki i ul. 3 Maja”.

Dodatkowo w rozmowie dowiadujemy się, że jeszcze w tym roku ratusz planuje rozpocząć przebudowę ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Matejki, jednak jak stwierdza Marek Ustrobiński: „Mamy gotowy projekt na przebudowę całej ulicy Grunwaldzkiej”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Na rok zamkną fragment ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. W związku z przygotowaniami do budowy nowej przeprawy przez Wisłok, która będzie częścią Wisłokostrady, na ul. Ciepłowniczej wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

RZESZOW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny frekwencyjny sukces. TO był najlepszy luty w historii.  Obsłużono ponad 62 tysiące osób, czyli o 5 procent więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

Rzeszów

Tak ma wyglądać rzeszowski aquapark. Wybrano projektanta [WIZUALIZACJE, VIDEO]

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje park wodny w Rzeszowie. Umowa ma być podpisana jeszcze w tym miesiącu. 

Rzeszów

Rzeszów. Zmiany w rozkładach jazdy kilkunastu linii MPK

RZESZOW. W ciągu najbliższych kilku tygodniu, pasażerów rzeszowskiej komunikacji miejskiej, czekają trzy zmiany w rozkładach jazdy. Będą dotyczyły kilkunastu linii autobusowych. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać od najbliższego poniedziałku 11 marca o dotyczą...

Rzeszów

Policjant po służbie zatrzymał pijaną kierującą. Mieszkanka Rzeszowa miała ponad 2,5 promila

RZESZÓW. Funkcjonariusz rzeszowskiej drogówki, będąc po służbie, zatrzymał 47-letnią mieszkankę Rzeszowa, która kierowała samochodem, mając ponad 2,5 promila.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury organizuje największy na Podkarpaciu jarmark wielkanocny. Wydarzenie odbędzie się na Rynku w Rzeszowie. Weźmie w nim udział ponad 20 wystawców.

Rzeszów

Profesorowie UR wśród najbardziej wpływowych osób w medycynie

RZESZÓW. Portal medyczny Puls Medycyny opublikował wyniki prestiżowego rankingu „Listy Stu”, czyli najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2023 roku. W gronie laureatów znaleźli się profesorowie z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu...

Rzeszów

Rzeszów. Ponad 300 tys. zł na opiekę wytchnieniową

RZESZÓW. 310,8 tys. zł otrzymało miasto Rzeszów na realizację programu „opieka wytchnieniowa” skierowanego do członków rodzin lub opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi z orzeczeniami oraz osobami z orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Reklama