Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Co dalej z basenami solankowymi? Miasto nie porzuca inwestycji

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto poszukuje alternatywnej przestrzeni do stworzenia basenów solankowych. Lokalizacja w pobliżu parku na ul. Rycerskiej, przez wzgląd na roszczenia rodziny Jędrzejowiczów, nie pozwala na rozpoczęcie inwestycji.

Pierwotnie baseny solankowe miały powstać przy Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej. Co więcej, miasto nawet rozpoczęło prace związane z rewitalizacją zlokalizowanego tam parku, jednak - jak się okazało - o zwrot majątku jeszcze 2002 roku wystąpiła rodzina Jędrzejowiczów.

Sprawa wciąż pozostaje nierozstrzygnięta, a osoba składająca wniosek zmarła. Od tego momentu nikt ponownie z podobnym wnioskiem do Urzędu Wojewódzkiego się nie zjawił, toteż możemy uznać, że sprawa jest niejako „zamrożona”.

„W tamtym wniosku nie zostało to określone. Roszczenia były ogólne i Urząd Wojewódzki nie wie dokładnie jakich działek dotyczą” – informowała jeszcze w marcu Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

W owym czasie w Ratuszu również nie mieli informacji, jakich działek dokładnie roszczenia dotyczą: „Nie wiemy jakiego terenu te roszczenia dotyczą. Poszło pismo w tej sprawie do Ministerstwa Skarbu Państwa” – wyjaśniał Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.:
Owa stagnacja o ile w Urzędzie Wojewódzkim problemu nie sprawia, o tyle w Ratuszu nastroje są zgoła odmienne. Zawieszenie tego tematu skutkuje tym, że nie wiadomo czy tereny, o które ubiega się rodzina Jędrzejowiczów, obejmują przestrzeń, gdzie władze miasta planują stworzyć baseny solankowe, toteż aby sprawy nie komplikować zdecydowano o porzuceniu tej lokalizacji i znalezieniu innej, nadającej się do podjęcia inwestycji.
Reklama

„Wokół szpitala nie, więc trzeba będzie szukać gdzie ewentualnie jeszcze moglibyśmy doprowadzić rury” – informuje Maciej Chłodnicki. Warto dodać, że póki lokalizacja jest jedna wielką niewiadomą, to kwestia terminów realizacji również pozostaje niejasna. Co więcej, choć szczegółowej rozpiski działek nikt nie zna, to zdaniem rzecznika prezydenta roszczenia na pewno obejmują tereny przy szpitalu, gdzie pierwotnie planowane były prace.

Przypomnijmy, że majątek został odebrany rodzinie w związku z dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z roku 1944 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jedna z nagród na gali Mobile Trends Awards powędrowała do rzeszowskiej firmy

RZESZÓW. 7 marca 2019 roku po raz ósmy wręczono nagrody Mobile Trends Awards

Rzeszów

Dzisiaj ostatnia kolejka PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów zagra z Cerrad Czarni Radom

RZESZÓW. Tegoroczna faza play-off nie dla rzeszowskiej drużyny. 

Rzeszów

23 marca kolejna akcja sprzątania terenów wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Akcja startuje 23 marca o godzinie 11.00.

Rzeszów

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

RZESZÓW. Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Rzeszów

21 marca rusza w Rzeszowie aplikacja Bolt. Czym estońska firma kusi nowych kierowców?

RZESZÓW. Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Reklama