Rzeszów - Czwartek, 10.04.2025
Reklama

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W budynku zespołu szkolno-przedszkolnego i w jego otoczeniu trwają prace wykończeniowe. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Pomieszczenia wewnątrz budynku są już pomalowane. Aktualnie trwa ich sprzątanie. Na sali gimnastycznej kończona jest posadzka.

Na zewnątrz trwa zagospodarowanie terenu, układanie kostki, budowa ogrodzenia, oświetlenia, przygotowanie bieżni oraz boisk. Montowane są także zewnętrzne trybuny. 

Niezależnie od robót budowlano-wykończeniowych rozstrzygane są kolejne przetargi na wyposażenie budynku, które jest sukcesywnie zamawiane i dostarczane. Pod koniec lipca gotowa będzie kuchnia.
W zespole oświatowym na osiedlu Drabinianka znajdzie się miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków. W części szkolnej zaprojektowano część sportową, na którą składa się: duża hala sportowa (o powierzchni ponad 780 m2 ) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (około 55 m2).
Reklama
W obiekcie będzie znajdowała się m.in. aula do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownia biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, 7 sal do nauki wczesnoszkolnej, gabinet higienistki i pedagoga oraz 3 świetlice.

Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły, znajdą się 2 place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego. Będzie także kompleks sportowy, w skład którego wejdą: duże boisko z trzytorową bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i skocznia w dal.

Koszt inwestycji to 39 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Reklama