Rzeszów - Poniedziałek, 31.03.2025
Reklama

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył drugi przetarg na budowę wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów przy moście Narutowicza. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Za pierwszym razem się nie udało, czy tym razem będzie lepiej przekonamy się po 15 lipca, wtedy Ratusz pozna oferty wykonawców. Zgodnie z dokumentacją projektową, całkowita długość kładki wynosić będzie ok. 106 metrów, natomiast całkowita szerokość pomostu wyniesie 3,6 m.

Nowa ścieżka rowerowa będzie dwukierunkowa, tj. na jednej platformie będą dwa pasu ruchu oraz połączenia z istniejącymi ścieżkami rowerowymi. Kładka zostanie umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu.

W poprzednim przetargu miasto informowało, że na inwestycje chce przeznaczyć 2,1 mln zł, jednak najtańsza oferta wynosiła 4,4 mln zł, przez co 30 maja przetarg unieważniono. Warto również wspomnieć, że budowa kładki zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Jeżeli tym razem wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się znaleźć odpowiednią ofertę wykonawcy, to po podpisaniu stosownych umów budowa kładki potrwa do 29 listopada 2019 roku. Termin realizacji, względem poprzedniego przetargu, nie uległ zmianie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Reklama