Rzeszów - Niedziela, 23.02.2025
Reklama

Bełchatowianie lepsi od rzeszowian. Piąta porażka Asseco Resovii

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 0:3 w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został Milan Katić

Pech nie opuszcza w tym sezonie siatkarzy Asseco Resovii. W składzie meczowym spotkania w Bełchatowie znalazł się już Bartłomiej Lemański, ale tuż przed meczem wypadł atakujący Zbigniew Bartman, który znów poczuł ból w nodze i niestety pojedynek oglądał zza band reklamowych. Resoviacy musieli więc sobie radzić z jednym tylko zdrowym atakującym, Damianem Schulzem, a na podwójnych zmianach na ataku pojawiał się Rafał Buszek.

Początek spotkania był jednak wyrównany. Rzeszowianie grali punkt za punkt z rywalami, a czasami potrafili nawet w jednym ustawieniu zdobyć kilka punktów. Niestety w połowie seta trafił się przestój, kilka ataków zostało podbitych przez miejscowych, a w kontrach nie mylili się Mariusz Wlazły i Serb Milan Katić. Skra zbudowała przewagę, którą tylko powiększała i pewnie wygrała pierwszą partię.

W drugiej od początku na boisku dominowali miejscowi. Mocne zagrywki Jakuba Kochanowskiego pozwoliły odskoczyć Skrze na kilka punktów. Asseco Resovia próbowała odrabiać straty, ale co zbliżyła się na punkt, to za chwilę rywale odskakiwali po skutecznych kontrach.

Resoviacy z kolei nie wykorzystywali swoich okazji, gdy po dobrych wyblokach czy obronie była szansa na to, by zdobyć kilka punktów w jednym ustawieniu. Przyjezdni walczyli jednak do końca. Na boisku pojawili się Rafał Buszek, Kawika Shoji i Bartłomiej Lemański. Asseco Resovia zdołała jednak znów dojść tylko na punkt, ale ostatnie słowo należało do Skry.
Reklama
Dobra końcówka seta dała jednak nadzieję na dobrą grą w kolejnej partii, którą Asseco Resovia zaczęła znacznie lepiej niż dwie wcześniejsze. Rzeszowianie zaczęli punktować zagrywką, dobrze grali w ataku i skutecznie w bloku. W efekcie wygrywali ze Skrą już 11:8.

Niestety znów w jednym ustawieniu się zacięli i z prowadzenie 12:10 zrobiło się 17:12 dla bełchatowian. Mocne zagrywki Irańczyka Milada Ebadipura, skuteczne bloki jego kolegów i ogromne problemy ze swoją grą resoviaków spowodowały, że mecz praktycznie był rozstrzygnięty. Rzeszowianie próbowali jeszcze odrabiać straty, ale te były za duże, by nawiązać ze Skrą wyrównaną walkę i to miejscowi wygrali tego seta i cały mecz 3:0.
 
Sety: 25:19, 25:23, 25:21
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Katić, Kłos oraz Piechocki (libero), Huber,
Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Kosok, Schulz, Marechal, Krulicki oraz Perry (libero), Shoji, Buszek, Mariański (libero), Lemański, Rousseaux
MVP: Milan Katić

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie z przedstawicielami osiedli: Dąbrowskiego, Piastów i Grota Roweckiego.

Rzeszów

Tak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ratusz udostępnił wizualizacje nowego stadionu, który powstanie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Stadion na os. Budziwój w przebudowie. Są już fundamenty nowego budynku klubowego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja stadionu Grunwald Budziwój. Ratusz zapewnia, że prace idą w dobrym tempie. - Gotowe są już m.in. fundamenty nowego budynku klubowego, rozpoczęło się murowanie ścian – informuje Artur Gernand z...

Reklama