Rzeszów - Poniedziałek, 31.03.2025
Reklama

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski.

Piknik Nauki EKSPLORACJE to coroczne wydarzenie, którego celem jest popularyzacja, nauki oraz techniki, propagowanie interaktywnego modelu przekazywania wiedzy i edukacji nieformalnej oraz promocja idei powstania centrum nauki na Podkarpaciu.

Tegoroczna edycja wydarzenia składa się z czterech części. Pierwszą z nich była uroczysta inauguracja Pikniku i debata o kryzysie klimatycznym, która odbyła się 17 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Kolejnym etapem będzie „Lotniczy piątek” czyli  spotkanie z techniką, samolotami, laboratoriami oraz pojazdami na Politechnice Rzeszowskiej (20 maja).
Reklama
Główną częścią Pikniku będzie „Sobota Pełna Wrażeń”. 21 maja, w pobliżu Zamku Lubomirskich i fontanny multimedialnej odbędzie się wielki piknik w utworzonym tam miasteczku nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski. Na stoiskach odbędą się pokazy, warsztaty, mini-wykłady, konkursy i ekspozycje.

Piknikowy cykl wydarzeń zakończy „Medyczna Niedziela”, która odbędzie się w budynku A5 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Leszka Czarnego 4. W ramach wydarzenia przewidziano warsztaty, pokazy oraz wykłady związane ze zdrowiem.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Reklama