Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Asseco Resovia Rzeszów zapisuje na swoim koncie kolejną porażkę

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. W 3. kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn ograł Asseco Resovie 3:1. Drużyna z Rzeszowa zanotowała trzecią porażkę w tym sezonie.

Resoviacy w meczu z Indykpolem chcieli poprawić sobie humory po porażce sprzed trzech dni we własnej hali z beniaminkiem PlusLigi, MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki. Goście z kolei do Rzeszowa przyjechali po porażce w Zawierciu i także chcieli wrócić na zwycięskie tory.

Goście lepiej rozpoczęli to spotkanie. Skutecznie w zagrywce i w ataku powoli budowali swoją przewagę w pierwszej partii. Bezbłędny w ataku był Czech Jakub Hadrava, który skończył wszystkie sześć ataków. Siatkarze Asseco Resovii mieli natomiast spore problemy właśnie w ataku. Goście dobrze grali wyblokiem, nieźle ustawiali się w obronie i wyprowadzali skuteczne kontry. Zasłużenie objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Na szczęście miejscowi szybko otrząsnęli się ze złego początku i kolejną odsłonę zaczęli zdecydowanie lepiej. Niestety ciężko wypracowaną przewagę gubili w jednym ustawieniu, znów mając problemy w ataku. Resoviacy prowadzili już 11:8, ale po chwili było 19:15 dla gości. Na domiar złego urazu kostki doznał Damian Schulz, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej. A w meczu Indykpol AZS Olsztyn prowadził już 2:0.
Reklama
Trener Piotr Gruszka szukał zmian. Na boisku pojawił się Rafał Buszek i Marcin Komenda i znów lepiej na początku prezentowali się miejscowi. Skuteczność w ataku nieco się poprawiła, pojawiła się lepsza zagrywka i kilka skutecznych kontr. Niestety przewaga znów szybko stopniała, ale tym razem goście nie dali rady odwrócić losów seta. Bloki całego zespołu i skuteczne ataki Rafała Buszka dały pierwszego seta dla Asseco Resovii.

Czwarty set wyglądał podobnie do poprzednich. Tym razem gonić musieli rzeszowianie i w połowie seta wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie (13:11). Niestety za chwilę w jednym ustawieniu stracili pięć punktów i już nie udało się tych strat odrobić. Na Podpromiu triumfowali olsztynianie. MVP spotkania został Jan Hadrava.

Kolejne spotkanie Apklan Resovia Rzeszów rozegra 6 listopada z BKS Visła Bydgoszcz. Dla podopiecznych Piotra Gruszki będzie to trzecia szansa w tym sezonie na pierwsze zwycięstwo we własnej hali. Dotychczasowy bilans Resovi nie powala. W trzech meczach pierwszych meczach nowego sezonu zanotowali trzy porażki.
 
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Rzeszów

W rzeszowskich szkołach pojawiły się różowe skrzyneczki

RZESZÓW. W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obecnie trwają prace m.in. przy zbrojeniu płyty fundamentowej nowej części szkoły. 

Rzeszów

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.

Rzeszów

"Biała Sobota" w szpitalu na ul. Szopena

​RZESZÓW. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Rzeszów

Przy ul. Myśliwskiej w Rzeszowie powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Reklama