Rzeszów - Wtorek, 29.04.2025
Reklama

Asseco Resovia Rzeszów zapisuje na swoim koncie kolejną porażkę

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. W 3. kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn ograł Asseco Resovie 3:1. Drużyna z Rzeszowa zanotowała trzecią porażkę w tym sezonie.

Resoviacy w meczu z Indykpolem chcieli poprawić sobie humory po porażce sprzed trzech dni we własnej hali z beniaminkiem PlusLigi, MKS-em Ślepskiem Malow Suwałki. Goście z kolei do Rzeszowa przyjechali po porażce w Zawierciu i także chcieli wrócić na zwycięskie tory.

Goście lepiej rozpoczęli to spotkanie. Skutecznie w zagrywce i w ataku powoli budowali swoją przewagę w pierwszej partii. Bezbłędny w ataku był Czech Jakub Hadrava, który skończył wszystkie sześć ataków. Siatkarze Asseco Resovii mieli natomiast spore problemy właśnie w ataku. Goście dobrze grali wyblokiem, nieźle ustawiali się w obronie i wyprowadzali skuteczne kontry. Zasłużenie objęli prowadzenie w meczu 1:0.

Na szczęście miejscowi szybko otrząsnęli się ze złego początku i kolejną odsłonę zaczęli zdecydowanie lepiej. Niestety ciężko wypracowaną przewagę gubili w jednym ustawieniu, znów mając problemy w ataku. Resoviacy prowadzili już 11:8, ale po chwili było 19:15 dla gości. Na domiar złego urazu kostki doznał Damian Schulz, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej. A w meczu Indykpol AZS Olsztyn prowadził już 2:0.
Reklama
Trener Piotr Gruszka szukał zmian. Na boisku pojawił się Rafał Buszek i Marcin Komenda i znów lepiej na początku prezentowali się miejscowi. Skuteczność w ataku nieco się poprawiła, pojawiła się lepsza zagrywka i kilka skutecznych kontr. Niestety przewaga znów szybko stopniała, ale tym razem goście nie dali rady odwrócić losów seta. Bloki całego zespołu i skuteczne ataki Rafała Buszka dały pierwszego seta dla Asseco Resovii.

Czwarty set wyglądał podobnie do poprzednich. Tym razem gonić musieli rzeszowianie i w połowie seta wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie (13:11). Niestety za chwilę w jednym ustawieniu stracili pięć punktów i już nie udało się tych strat odrobić. Na Podpromiu triumfowali olsztynianie. MVP spotkania został Jan Hadrava.

Kolejne spotkanie Apklan Resovia Rzeszów rozegra 6 listopada z BKS Visła Bydgoszcz. Dla podopiecznych Piotra Gruszki będzie to trzecia szansa w tym sezonie na pierwsze zwycięstwo we własnej hali. Dotychczasowy bilans Resovi nie powala. W trzech meczach pierwszych meczach nowego sezonu zanotowali trzy porażki.
 
 

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.

Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023...

Rzeszów

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego budowę został już ogłoszony.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku bodowy drogi łączącej ul. Warszawską z ul. Krakowską

RZESZÓW. Rzeszowscy radni zgodzili się na zawarcie porozumienia z władzami województwa dotyczącego budowy drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską. Dokument zostanie podpisany w najbliższym czasie.

Rzeszów

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

RZESZÓW. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także dzieciom z osiedla Śródmieście.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych

RZESZÓW. Wiaty mają być gotowe do końca listopada br. 

Rzeszów

Od czerwca wracają kursy linii nr 5

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od czerwca wrócą kursy linii nr 5. Wycofana natomiast zostanie linia nr 48.

Reklama