Rzeszów - Środa, 02.04.2025
Reklama

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Gdańsku z Treflem w meczu 13. kolejki PlusLigi 0:3 i do Rzeszowa wracają bez punktów. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Spotkanie w Gdańsku wg terminarza miało się odbyć w styczniu, ale ze względu na kwalifikacje olimpijskie, w których wystąpią obcokrajowcy grający w PlusLidze, zostało przełożone już na listopad. Teoretycznie faworytem spotkania byli rzeszowianie, ale to Trefl zdecydowanie lepiej rozpoczął ten sezon.

I podobnie było w trakcie meczu. Już od pierwszych piłek Trefl wyglądał na boisku lepiej, skuteczniej atakował, lepiej zagrywał i spokojnie budował swoją przewagę. Asseco Resovia miała spore problemy z kończeniem swoich ataków, a w kontrach miejscowi byli bardzo skuteczni. W efekcie rozbili rzeszowian do 14.

Na kolejnego seta rzeszowianie wyszli w zupełnie innych nastrojach, na boisku od początku pojawił się Belg Tomas Rousseaux, który wraca do gry po zabiegu i gra Asseco Resovii zaczęła wyglądać lepiej. Przyjezdni prowadzili już czteroma punktami, ale całą tę przewagę stracili niemal w jednym momencie. Znów w polu zagrywki swoje dodał Paweł Halaba, który w ataku także odgrywał kluczową rolę w swoim zespole. W efekcie sytuacja w secie się odwróciła i Trefl prowadził już 2:0.
Reklama
Niestety kolejny set nie przyniósł zmiany rezultatu. Paweł Halaba już na początku seta uderzył mocno zagrywką i zdobył w tym elemencie kilka punktów. Trefl objął prowadzenie 7:1 i w dalszej części seta tylko trzymał tę przewagę. Gospodarze grali spokojniej, pewniej w przyjęciu i ataku. Nawet chwilowe przestoje szybko nadrabiali w kolejnych akcjach i zasłużenie wygrali 3:0.

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)

Trefl: Janusz, Schott, Crer, Filipiak, Halaba, Mordyl oraz Majcherski (libero), Janikowski, Sasak, Kozub, Jakubiszak

Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Kosok, Bartman, Marechal, Krulicki oraz Perry (libero), Rousseaux, Schulz, Shoji, Mariańki (libero)

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Reklama