Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W zeszły wtorek pod Galerią Rzeszów, w której znajduje się sklep Deni Cler Milano, odbył się protest organizowany przez rzeszowski oddział Stowarzyszenia Otwarte Klatki – powodem są futra naturalne obecne w kolekcjach marki, które według przedstawicieli organizacji oznaczają wspieranie okrucieństwa wobec zwierząt.

Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano. Poza Rzeszowem analogiczne wydarzenia miały miejsce w Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Lublinie, Łodzi i Gdańsku. Stowarzyszenie krytykuje postawę firmy i zapowiada ciąg dalszy działań.

Otwarte Klatki prowadzą polską odsłonę programu Sklepy Wolne Od Futer, kontynuuje kampanie informacyjną skierowaną do klientów marki Deni Cler Milano. Aktywiści chcą przekonać firmę do zrezygnowania z futer zwierzęcych.

„Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi ze strony Deni Cler Milano. Ewidentnie marka próbuje przeczekać naszą kampanię. Ale zarząd firmy nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo widok zamkniętych w brudnych klatkach lisów czy norek może motywować do działania – zakładamy, że nikt z osób decyzyjnych w Deni Cler Milano tego nie widział” – komentuje Marta Skrzypiec z rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Reklama
Firma działa na rynku od 46 lat i posiada sieć sprzedaży z 33 salonami w całej Polsce. Czy ugnie się pod naciskiem aktywistów? Do tej pory dedykowaną akcji petycję podpisało już prawie 4 tysiące osób. Nie byłby to pierwszy przypadek podjęcia przez markę modową tego rodzaju decyzji w wyniku silnych nacisków ze strony obrońców zwierząt – kilka miesięcy temu, po długich protestach ekologów, z futer zrezygnowała Prada. W sumie na taki krok zdecydowało się już ponad 1000 marek modowych zrzeszonych w programie Fur Free Retailer, m.in. Armani, Gucci, Versace, Burberry, Chanel i Michael Kors.

Aktywiści z organizacji Otwarte Klatki są dobrej myśli: „Nie zakładamy, że za decyzjami Deni Cler Milano stoi ktoś ze złymi intencjami. Myślimy raczej, że ciągła obecność futer w kolekcjach marki wynika z niewiedzy, jak wiele zwierząt potwornie cierpi z tego powodu. Mamy nadzieję, że Deni Cler zdecyduje się na empatię” – podsumowuje Skrzypiec.

Źródło: Stowarzyszenia Otwarte Klatki
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Karpacka Majówka w Rzeszowie. Jarmark, Święto Paniagi i Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. To będzie wyjątkowa, pełna dobrej muzyki i smacznego jedzenia majówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

Rzeszów

Jakie atrakcje w aquaparku w Rzeszowie? Rozpoczęły się konsultacje społeczne

RZESZÓW. Miasto zbiera opinie mieszkańców dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Rzeszowie.

Rzeszów

Giełda Biżuterii i Minerałów w weekend w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniach 11 i 12 marca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się Zimowa Giełda Biżuterii i Minerałów. To kolejna edycja największych targów biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Rzeszów

Sprzęt sportowy dla rzeszowskich szkół od UNICEF

RZESZÓW. UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy, aby poprzez sport i zabawę pomóc w  integracji dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Wypadek busa z lawetą na S19 w Terliczce

RZESZÓW. Do późnych godzin popołudniowych potrwają utrudnienia na drodze ekspresowej S19 w Terliczce. Doszło tam do przewrócenia się busa z lawetą przewożącą samochód.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 17 do 31 marca rzeszowianie będą mogli złożyć wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Reklama