Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Gmina Rushmoore została kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa. Współpraca ma być ściśle związana z przemysłem lotniczym.

19 września w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę z 14-stym miastem partnerskim. Podczas uroczystości obecny był zarówno prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc jak i burmistrz Rushmoor Sue Carter. PO podpisaniu stosownych porozumień odbyło się również oficjalne odsłonięcie tablicy miasta, która już standardowo znajdzie się w podcieniach ratusza.

„Rushmoor jest miastem lotniczym i z całą pewnością współpraca z tym miastem przyniesie korzyści naszemu miastu, firmom, które tu produkują samoloty. Technologia w mieście pani burmistrz jest na bardzo wysokim poziomie i będzie chcieli z tych technologii korzystać. Bezwzględnie staramy się by wprowadzać nowości, nowe technologie, które ubogacają nasze miasta” – tłumaczył Tadeusz Ferenc.

Rushmoor to gmina w południowo-wschodniej Anglii, która obejmuje 2 bliźniacze miasta – Aldershot i Farnborough. Kontakty z Rushmoor, liczącym ok. 91 tys. osób, zostały nawiązane w grudniu 2018 r., podczas wizyty przedstawicieli Urzędu Miasta Rzeszowa w tym mieście. W trakcie wizyty odbyło się wiele spotkań z przedstawicielami lokalnych władz, instytucji przemysłu lotniczego i różnych grup społeczności lokalnej. Zaprezentowano również system szkolnictwa, m.in. nowoczesny obiekt edukacyjny, podobny do rzeszowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego.
Reklama
„Bardzo dziękuje za ciepłe powitanie w Rzeszowie. To ogromna przyjemność, że jesteśmy tutaj z tej ważnej okazji dla naszych dwóch miast. Szczerze wierzę, że międzynarodowa kooperacja i porozumienie pomiędzy Rushmoor i Rzeszowem pozwoli na ustanowienie tego ważnego połączenia. Dziękuje za powitanie i gościnność” – mówiła Sue Carter.

Rushmoor, podobnie jak Rzeszów, jest ośrodkiem przemysłu lotniczego z siedzibą wielu firm lotniczych, m.in. BASE, Gulfstream czy Airbus oraz badań lotniczych. Miasto jest również miejscem organizacji międzynarodowych targów lotniczych „Farnborough International Airshow”, skupiających się na przemyśle lotniczym, zarówno cywilnym, jak i wojskowym, których historia sięga 1932 roku.  Targi przyciągają każdorazowo ponad 80 000 zwiedzających z ponad 100 krajów z całego świata. Farnborough Air Show 2018 gościło 79 spośród 100 czołowych firm branży, a suma zrealizowanych transakcji sięgnęła 192 miliardów dolarów.

Rushmoor jest również siedzibą ośrodka badań cywilnych katastrof lotniczych, należącego do Brytyjskiego Departamentu Transportu oraz miejscem ulokowania nowoczesnego lotniska biznesowego TAG London Farnborough Airport.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

RZESZÓW. We wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej.

Rzeszów

25 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

RZESZÓW. Na zajęcia w Rzeszowie zostanie przyjętych 468 dzieci z całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

W marcu br. ma ruszyć przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Wody Polskie informują, że przedsięwzięcie znajduje się obecnie w fazie przygotowania do realizacji.

Rzeszów

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

RZESZÓW. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

RZESZÓW. Placówka będzie finansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci będą mieli kamery zawieszone na mundurach

RZESZÓW. Kamery będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego oraz z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego.

Rzeszów

Stworzenie basenów solankowych zagrożone?

RZESZÓW. Koncepcja utworzenia basenów solankowych w Rzeszowie znalazła się w budżecie na 2019 rok. 

Rzeszów

Spółka z Rzeszowa stworzyła poł czołg, pół drona. W planach stworzenie pierwszego latającego auta

RZESZÓW. Firma B-Technology Sp. z o.o. uruchomiła masową produkcję innowacyjnego drona Xerall X-TANKCOPTER.

Reklama