Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Gmina Rushmoore została kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa. Współpraca ma być ściśle związana z przemysłem lotniczym.

19 września w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę z 14-stym miastem partnerskim. Podczas uroczystości obecny był zarówno prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc jak i burmistrz Rushmoor Sue Carter. PO podpisaniu stosownych porozumień odbyło się również oficjalne odsłonięcie tablicy miasta, która już standardowo znajdzie się w podcieniach ratusza.

„Rushmoor jest miastem lotniczym i z całą pewnością współpraca z tym miastem przyniesie korzyści naszemu miastu, firmom, które tu produkują samoloty. Technologia w mieście pani burmistrz jest na bardzo wysokim poziomie i będzie chcieli z tych technologii korzystać. Bezwzględnie staramy się by wprowadzać nowości, nowe technologie, które ubogacają nasze miasta” – tłumaczył Tadeusz Ferenc.

Rushmoor to gmina w południowo-wschodniej Anglii, która obejmuje 2 bliźniacze miasta – Aldershot i Farnborough. Kontakty z Rushmoor, liczącym ok. 91 tys. osób, zostały nawiązane w grudniu 2018 r., podczas wizyty przedstawicieli Urzędu Miasta Rzeszowa w tym mieście. W trakcie wizyty odbyło się wiele spotkań z przedstawicielami lokalnych władz, instytucji przemysłu lotniczego i różnych grup społeczności lokalnej. Zaprezentowano również system szkolnictwa, m.in. nowoczesny obiekt edukacyjny, podobny do rzeszowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego.
Reklama
„Bardzo dziękuje za ciepłe powitanie w Rzeszowie. To ogromna przyjemność, że jesteśmy tutaj z tej ważnej okazji dla naszych dwóch miast. Szczerze wierzę, że międzynarodowa kooperacja i porozumienie pomiędzy Rushmoor i Rzeszowem pozwoli na ustanowienie tego ważnego połączenia. Dziękuje za powitanie i gościnność” – mówiła Sue Carter.

Rushmoor, podobnie jak Rzeszów, jest ośrodkiem przemysłu lotniczego z siedzibą wielu firm lotniczych, m.in. BASE, Gulfstream czy Airbus oraz badań lotniczych. Miasto jest również miejscem organizacji międzynarodowych targów lotniczych „Farnborough International Airshow”, skupiających się na przemyśle lotniczym, zarówno cywilnym, jak i wojskowym, których historia sięga 1932 roku.  Targi przyciągają każdorazowo ponad 80 000 zwiedzających z ponad 100 krajów z całego świata. Farnborough Air Show 2018 gościło 79 spośród 100 czołowych firm branży, a suma zrealizowanych transakcji sięgnęła 192 miliardów dolarów.

Rushmoor jest również siedzibą ośrodka badań cywilnych katastrof lotniczych, należącego do Brytyjskiego Departamentu Transportu oraz miejscem ulokowania nowoczesnego lotniska biznesowego TAG London Farnborough Airport.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jedna z nagród na gali Mobile Trends Awards powędrowała do rzeszowskiej firmy

RZESZÓW. 7 marca 2019 roku po raz ósmy wręczono nagrody Mobile Trends Awards

Rzeszów

Dzisiaj ostatnia kolejka PlusLigi. Asseco Resovia Rzeszów zagra z Cerrad Czarni Radom

RZESZÓW. Tegoroczna faza play-off nie dla rzeszowskiej drużyny. 

Rzeszów

23 marca kolejna akcja sprzątania terenów wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Akcja startuje 23 marca o godzinie 11.00.

Rzeszów

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

RZESZÓW. Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Rzeszów

21 marca rusza w Rzeszowie aplikacja Bolt. Czym estońska firma kusi nowych kierowców?

RZESZÓW. Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Reklama