Wczoraj otwarto oferty wykonawców zainteresowanych budową Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Do przetargu zgłosiło się sześć firm. Oferty wahają się od 163 do 230 mln zł. Najniższą kwotę zaproponowała firma BETONOX Construction S.A. z Sopotu (ponad 163 mln zł), a najwyższą Texom z Krakowa (prawie 230 mln zł).
Pozostałe oferty to:
- Mirbud ze Skierniewic – nieco ponad 193 mln zł
- Strabag z Pruszkowa – 196 mln zł
- Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Bielska-Białej – prawie 200 mln zł,
- Budimex z Warszawy - 207 mln zł
Oferty będą teraz skrupulatnie analizowane pod kątem formalnym. – Spośród nich wybierzemy firmę, która stadion wybuduje. Mamy nadzieję, że stanie się to już niedługo. Równolegle do analizy ofert będziemy przygotowywać montaż finansowy. Mamy wstępne deklaracje podmiotów, które będą finansować PCLA, że uda się dołożyć do tego zadania dodatkowe pieniądze – mówi prezydent Rzeszowa.
Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Trybuny stadionu pomieszczą na zadaszonych miejscach siedzących minimum 7 947 widzów. Sektor dla kibiców drużyny przyjezdnej ma mieć minimum 5 proc. lecz nie więcej niż 6 proc. pojemności stadionu. Na trybunach będzie wydzielony sektor rodzinny, sektor kibiców drużyny gospodarzy, sektor dla gości VIP oraz min. 50 miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania.
Stadion będzie przystosowany także do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty.
Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Sfinansują ją wspólnie: Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Rzeszów i samorząd województwa podkarpackiego.
PCLA ma być gotowe do października 2026 roku.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz