Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

6 firm zainteresowanych budową PCLA w Rzeszowie

Dodano:

Wizualizacja PCLA / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
Wizualizacja PCLA / Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Sześć firm chce wybudować Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne w Rzeszowie. - Na pewno spośród nich wybierzemy tę, która stadion wybuduje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wczoraj otwarto oferty wykonawców zainteresowanych budową Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Do przetargu zgłosiło się sześć firm. Oferty wahają się od 163 do 230 mln zł. Najniższą kwotę zaproponowała firma BETONOX Construction S.A. z Sopotu (ponad 163 mln zł), a najwyższą Texom z Krakowa (prawie 230 mln zł).

Pozostałe oferty to:
  • Mirbud ze Skierniewic – nieco ponad 193 mln zł
  • Strabag z Pruszkowa – 196 mln zł
  • Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Bielska-Białej – prawie  200 mln zł,
  • Budimex z Warszawy - 207 mln zł
- Przygotowania do budowy nowego stadionu przy ul. Wyspiańskiego trwają już aż 17 lat. Sprawa przygotowania tej inwestycji była bardzo skomplikowana. Wiele instytucji próbowało rozwiązać węzeł gordyjski jak narósł wokół tego ważnego dla naszego miasta zadania. Cieszę się, że udało mi się ten węzeł rozwiązać, pokonać wiele trudności i przeszkód. Dziś mogę przekazać ważną wiadomość – otworzyliśmy przetargowe oferty i jest duże zainteresowanie budową – dodaje Konrad Fijołek.

Oferty będą teraz skrupulatnie analizowane pod kątem formalnym. – Spośród nich wybierzemy firmę, która stadion wybuduje. Mamy nadzieję, że stanie się to już niedługo. Równolegle do analizy ofert będziemy przygotowywać montaż finansowy. Mamy wstępne deklaracje podmiotów, które będą finansować PCLA, że uda się dołożyć do tego zadania dodatkowe pieniądze – mówi prezydent Rzeszowa.
Reklama
Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne powstanie przy ul. Wyspiańskiego, w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Ma być przystosowany do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też  mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400 metrową bieżnię a także m.in. skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz krytą, 150 metrową bieżnię.

Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Trybuny stadionu  pomieszczą na zadaszonych miejscach siedzących minimum 7 947 widzów. Sektor dla kibiców drużyny przyjezdnej ma mieć minimum 5 proc. lecz nie więcej niż 6 proc. pojemności stadionu. Na trybunach będzie wydzielony sektor rodzinny, sektor kibiców drużyny gospodarzy, sektor dla gości VIP oraz min. 50 miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania.
Stadion będzie przystosowany także do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty.

Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Sfinansują ją wspólnie: Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Rzeszów i samorząd województwa podkarpackiego.

PCLA ma być gotowe do października 2026 roku.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nową przechodnie Centrum Medycznego „Medyk”. W sobotę bezpłatne badania [FOTO]

RZESZÓW. Już od dwóch tygodniu funkcjonuje nowa placówka Centrum Medycznego „Medyk”. 

Rzeszów

Ratusz apeluje do kierowców: opuszczajcie jak najszybciej skrzyżowania

RZESZÓW.  Średnia prędkość przejazdu przez skrzyżowania w Polsce wynosi 25 km/h, w Rzeszowie to jedynie 17 km/h. Ratusz problem z korkami upatruje w kierowcach ociągających się przy opuszczaniu skrzyżowania.

Rzeszów

ZTM uruchamia dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od dnia 16 września br. ruszy linia nr 14 oraz linia nr 60.

Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną.

Rzeszów

Na drodze prowadzącej na Lisią Górę powstało blisko 100-metrowe graffiti [FOTO]

RZESZÓW. 100 metrowa ściana, 50 artystów i tylko jeden dzień na realizacje.

Rzeszów

W Rzeszowie powstała szkoła robotyki. Ich konstrukcje opierają się na klockach Lego

RZESZÓW. „Marzę o wężu, który jeździ i strzela” – zdradza mały inżynier i przyznaje, że programowania także próbuje.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

RZESZÓW, POLSKA. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski.

Reklama