Rzeszów - Sobota, 29.03.2025
Reklama

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

Dodano:

fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
RZESZÓW. Funkcjonariusze Straży Granicznej prowadząc kontrolę w rejonie miejskiego bazaru znaleźli w torbie mieszkanki Rzeszowa sto paczek papierosów. Kobieta przyznała się, że w domu ma więcej paczek. Po przeszukaniu okazało się, że oprócz papierosów 32-latka przechowywała marihuanę.

28 sierpnia br. funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce prowadzili działania kontrolne w rejonie miejskiego bazaru w Rzeszowie. W trakcie legitymowania 32-letniej kobiety okazało się, że w torbie podróżnej przenosi 100 paczek (tj. 2 tys. sztuk) papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta oświadczyła, iż w miejscu swojego zamieszkania również przechowuje wyroby akcyzowe bez polskich znaków skarbowych.

W związku z powyższym funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. W trakcie prowadzonych tam czynności ujawniono 2 645 paczek papierosów (tj. 52 900 sztuk) oraz 464,81 gramów brutto suszu roślinnego określonego wstępnie jako marihuana.

Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Reklama