Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

10. PKO Bieg Niepodległości. Ulicami Rzeszowa pobiegnie ponad 1800 zawodników

Dodano:

fot. Materiały prasowe PKO Banku Polskiego
fot. Materiały prasowe PKO Banku Polskiego
RZESZÓW. 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się jubileuszowy, 10. PKO Bieg Niepodległości. Pod względem frekwencji będą to najliczniejsze zawody w tegorocznym kalendarzu imprez biegowych w stolicy Podkarpacia. W imprezie weźmie udział ponad 1800 zawodników.

Start i meta biegu zlokalizowane będą na płycie rzeszowskiego Rynku. Biegacze wystartują o godz. 11:11, po odśpiewaniu hymnu państwowego. Część zawodników pobiegnie z wielką, mierzącą ponad 30 metrów flagą Polski.

Wszyscy uczestnicy 10. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medal. Z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji biegu dodatkowe nagrody otrzymają zawodnicy, którzy zajmą miejsca: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900 i 1000.

- Przygotowaliśmy mnóstwo nagród dla zawodników, którzy zajmą czołowe lokaty, zarówno w klasyfikacji open, jak i w swoich kategoriach wiekowych. Bez względu na osiągnięte wyniki, każdy, kto ukończy bieg dostanie okolicznościowy medal. – mówi Piotr Kowal ze stowarzyszenia „Rzeszów Biega”, które organizuje zawody.  

Trasa i utrudnienia w ruchu

Zwodnicy wyruszą o godz. 11:11 i pobiegną ulicami:
  • Kościuszki
  • Sokoła
  • Sobieskiego
  • Grunwaldzką
  • Piłsudskiego
  • Cieplińskiego
  • Zygmuntowską
  • Jagiellońską
  • 3 Maja
  • Lubomirskich
  • Szopena
  • Hetmańską
  • i Bulwarami nad Wisłokiem.

W tych miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, które wystąpią od godz. 5:30 rano, ale część pasów ruchu zostanie zamknięta dopiero o godz. 10:00. Np. na al. Cieplińskiego i Piłsudskiego zamknięty będzie tylko jeden pas ruchu. Z kolei ulice Zygmuntowska i Jagiellońska na odcinkach, przez które pobiegną zawodnicy będą zamknięte dla ruchu całkowicie.

- Przepraszamy mieszkańców za te utrudnienia, ale one będą minimalne i liczymy, że każdy je zaakceptuje. To nasze wspólne święto, dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w biegu, a także do kibicowania – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. I wskazuje, że tegoroczny bieg będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na jego jubileuszową edycję. – Sport to zdrowie i pozytywna energia, antidotum na wszelkie nieszczęścia. Bądźmy otwarci na świat i cieszmy się z tego, że jesteśmy niepodległym krajem. To co dzieje się za naszą wschodnią granicą dowodzi, że niepodległość nie jest dana nikomu na zawsze i trzeba ją świętować, mówić o niej głośno. Bądźmy tego dnia razem – mówi wiceprezydent Stachowska.
Reklama
Ponad 1800 zawodników

Wszystkie pakiety startowe w rejestracji internetowej zostały już wykupione. Oznacza to, że start zadeklarowało 1750 osób. – Pulę dodatkowych miejsc przygotowaliśmy jeszcze dla spóźnialskich, którzy zechcą zrejestrować się osobiście w biurze zawodów. Nie ma ich jednak bardzo wiele, dlatego zachęcam do szybkiej rejestracji – mówi Mirosław Wierzbicki z „Rzeszów Biega”.

Biegnę dla Poli

Przy okazji 10. PKO Biegu Niepodległości odbędzie się również akcja charytatywna „Biegnę dla Poli”. 10-miesięczna Pola choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) typ 1, czyli najostrzejszą postać postępującej choroby. Dziewczynka wymaga codziennej rehabilitacji. Szansą dla niej jest terapia genowa, która kosztuje ponad 10 mln zł. Pola jest podopieczną Fundacji Siepomaga. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jej leczenie darowiznę w kwocie 10 tys. zł.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie dziewczynki przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory z napisem „Biegnę dla Poli”.
 

Kliknij, aby powiększyć


 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Lotnisko przyjazne rodzinie

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi na lotnisku w Jasionce, m.in. pierwszeństwo w kolejce

RZESZÓW/JASIONKA. W ramach programu pn. „Lotnisko przyjazne rodzinie”, podrzeszowskie lotnisko wprowadziło szereg udogodnień dla rodzin z dziećmi. To m.in. multimedialny plac zabaw, specjalne miejsca parkingowe czy obowiązujące w tym sezonie pierwszeństwo w...

Rzeszów

Bernardyni chcą przekazać słynny pomnik rodzinom Żołnierzy Niezłomnych. Ratusz reaguje

RZESZÓW. Miasto złożyło wniosek w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków o wpisanie Pomnika Czynu Rewolucyjnego do rejestru zabytków. To reakcja na decyzję Zakonu Bernardynów o przekazanie pomnika Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych Podkarpacia”.

Rzeszów

E. Leclerc Rzeszów wprowadza system parkingowy

RZESZÓW. Hipermarket E. Leclerc Rzeszów przy al. Rejtana 69, to kolejne miejsce w Rzeszowie, w którym będzie obowiązywał system parkingowy. Pierwsze trzy godziny będą bezpłatne.

Rzeszów

Dodatkowe autobusy nocne na KultURalia

RZESZÓW. W dniach 7 i 8 czerwca w Rzeszowie odbędzie się wielkie święto studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W związku z wydarzeniem, ZTM uruchomi dodatkowe kursy...

Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Prace ruszają w tym miesiącu

RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej. Miasto podpisano umowę z wykonawcą - firmą Polbud z Rzeszowa. Koszt inwestycji to blisko 9,5 mln...

Puchar Europy w Triathlonie Rzeszów 2024

W weekend święto triathlonu w Rzeszowie. Część ulic zamknięta

RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjadą zawodnicy z 26 krajów, aby rywalizować w Pucharze Europy w Triathlonie. Triathloniści będą mieli do pokonania 750 metrów pływania, 20 kilometrów na rowerze i 5 kilometrów na...

Zielony fundusz dla Rzeszowa

Dwie nowe zielone atrakcje w Rzeszowie. Powstanie ogród motyli i łąka krokusowa

RZESZÓW. Ogród motyli na rzeszowskich Bulwarach i łąka krokusowa przy Placu Cichociemnych – to dwie nowe zielone atrakcje w Rzeszowie, które sfinansowane zostaną z „Zielonego Funduszu dla Rzeszowa”.

Reklama