Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Pranie z płynem. Jak go używać?

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie środków piorących w płynie. Nic w tym dziwnego - płynna postać detergentu ma ogromnie dużo zalet, przewyższających walory niegdyś tradycyjnych proszków. Mogłoby się wydawać, że nie ma nic trudnego w dozowaniu płynu do prania ani jego doborze. Nic bardziej mylnego! Podobnie przedstawia się kwestia używania…  płynów do płukania tkanin! Ile płynu do płukania stosować i czy jest to w ogóle konieczne?

Płyn do prania od A do Z. Po pierwsze: odpowiednia ilość detergentu

Uruchom wyobraźnię lub… wspomnienia: dotarł do Ciebie niepokojący szum pralki i postanowiłaś zerknąć, czy pranie przebiega bez problemu. Podchodzisz do pralki i Twoim oczom ukazuje się scena niczym z Małej Syrenki Andersena - wszystko w pianie! Prawdopodobnie użyłaś zbyt dużo płynu. I mimo że to średnie pocieszenie - przesadzenie z ilością detergentu zdarza się każdemu. Często nawet notorycznie.

Dobierając ilość płynu do prania należy kierować się informacjami zawartymi na opakowaniu środka piorącego oraz wytycznymi podanymi przez producenta pralki. Często optymalna liczba mililitrów płynu uzależniona jest od rodzaju i stopnia zabrudzenia ubrań lub ich ilości. Jeśli kusi Cię czasem dodanie do prania choćby kilku nadprogramowych kropli specyfiku, pamiętaj, że nie tylko Twoje pranie może potem wymagać dodatkowego płukania. W skrajnych przypadkach, po regularnym przesadzaniu z ilością płynu do prania, może Cię czekać nawet konieczność oddania pralki do naprawy!
Chcesz dowiedzieć się więcej o odpowiednim dozowaniu płynu do prania?

Dobór płynu do prania - to naprawdę ma znaczenie!

Nawet najlepszy płyn, gdy dodasz go zbyt dużo, może nadmiernie się pienić i powodować tym samym potrzebę dodatkowego płukania. Odpowiednia ilość płynu to jednak nie wszystko. Z dbałości o tkaniny, należy odpowiednio dobrać rodzaj detergentu do ubrań.

By zachować żywe kolory na ubraniach, należy stosować przeznaczonych do tego detergentów. Idealnym wyborem okaże się balsam do prania chroniący kolor. Oprócz wzorowego oczyszczenia i wydobywania głębi barw, zapewni tkaninom miękkość i zapobiegnie zmechaceniom. Wielbiciele czerni również powinni zapewnić swojej garderobie odpowiednią ochronę przed blaknięciem. Płyn do prania ciemnych tkanin sprawdzi się w tym przypadku najlepiej.
Reklama
Czasem priorytetem w doborze środków piorących nie jest kolor materiału, a specyfika odzieży. Jeśli jesteś osobą aktywną, a Twoja garderoba pełna jest tkanin oddychających, termoaktywnych, odzieży specjalistycznej o właściwościach wiatroszczelnych czy przeciwdeszczowych, wyposażonych np. w membrany - słusznym wyborem będzie skoncentrowany płyn do prania odzieży sportowej. Stosowanie zwykłych detergentów może uszkodzić materiał i odebrać mu cennych właściwości. Biorąc pod uwagę ceny ubrań specjalistycznych… Nie warto ryzykować.

Inną wytyczną przy doborze płynu do prania mogą być specjalne wymagania… skóry. Kto nie spotkał osoby cierpiącej na AZS, nie zrozumie skali i powagi tego problemu. Dobry hipoalergiczny żel do prania sprawdzi się też świetnie w przypadku prania ubrań dzieci.

Pamiętaj o płukaniu tkanin! Ile płynu do płukania stosować i dlaczego jest on tak istotny?

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana do regularnego stosowania płynu do płukania tkanin, przedstawiamy Ci listę podstawowych korzyści, jakie ten specyfik oferuje:
  • płyn do płukania tkanin nadaje materiałom niepowtarzalnej miękkości i zapachu;
  • stosowanie płynu do płukania przyspiesza proces suszenia prania (gdyż wypiera wodę z tkanin) i ułatwia prasowanie;
  • płyn do płukania nadaje tkaninom właściwości antystatycznych - ubrania nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu;
  • płyn do płukania chroni kolory tkanin i ich strukturę.

Zanim podpowiemy Ci ile płynu do płukania stosować, rzucimy okiem na wybór odpowiedniego preparatu. O dobrą kondycję tkanin, ich właściwości i kolor zadba płyn do płukania tkanin Milove o powalającym, świeżym zapachu fresh blue. Jeśli prócz dbałości o materiał, wymagasz od płynu wyjątkowej delikatności dla skóry - wybierz płyn do płukania Milove Sensitive, którego specjalna receptura nie powoduje podrażnień nawet u osób ze skłonnością do atopii.

Już niewielka ilość płynu do płukania może przynieść spektakularne efekty, widoczne i odczuwalne wielozmysłowo! Ile płynu do płukania użyć? Podobnie jak w przypadku płynu do prania, należy kierować się wskazówkami od producentów: zarówno płynu, jak i pralki. Najczęściej na 1 kg prania przypada 5 ml płynu. Pamiętaj też, by wlać płyn do płukania tkanin do odpowiedniej komory w pralce.

 
Źródło: Art. zewnętrzny
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Artykuł sponsorowany

Jak rozmawiać o wypłacie?

Na niemal każdej rozmowie o pracę, można usłyszeć pytanie „Ile chciałby pan/pani zarabiać?”.

Reklama