Rzeszów - Wtorek, 25.02.2025
Reklama

Zakończyła się budowa ronda w Dąbrówkach k. Łańcuta

Dodano: /

fot. Strabag
fot. Strabag

PODKARPACIE. Około 5,5 mln zł kosztowała budowa ronda w miejscowości Dąbrówki w powiecie łańcuckim. - Celem inwestycji było uspokojenie ruchu i poprawa warunków ruchu na skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej nr 877 z powiatową nr 1275R – informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Wykonawcą inwestycja była firma Strabag. Rondo ma kształt elipsy o średnicy zewnętrznej 33 i 41m wraz z pierścieniami przejezdnymi z kostki granitowej dla pojazdów wielkogabarytowych. W ramach zadania, wybudowano i przebudowano zjazdy, przestawiono przydrożną kapliczkę, przebudowano i zabezpieczono sieci kolidujące z inwestycją, zamontowano ekrany akustyczne chroniące przed hałasem znajdujące się w sąsiedztwie ronda budynki. Częścią inwestycji było również wykonanie oświetlenia oraz nasadzeń krzewów na wyspie ronda.

Budowa ronda w Dąbrówkach ma zwiększyć bezpieczeństwo ruchu kołowego poprzez upłynnienie ruchu.

- Skrzyżowanie w Dąbrówkach stanowiło dotąd problem dla społeczności lokalnej ze względu na jego niekorzystną geometrię oraz wciąż rosnące natężanie ruchu na drodze wojewódzkiej. Obecnie włączanie z wlotów podporządkowanych jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Ułatwione jest też przekroczenie drogi przez pieszych. - mówi Piotr Miąso Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pijany kierowca potrącił dwie kobiety. Jedna z nich nie przeżyła wypadku

PODKARPACIE. Kierujący oplem był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu.

Podkarpacie

Doprowadził do kolizji, wioząc cztery osoby. Był pijany i poszukiwany

PODKARPACIE. Sprawcą kolizji okazał się 32-letni mężczyzna, w którego organizmie alkomat wykazał prawie 2 promile alkoholu.

Podkarpacie

Rozbito grupę przestępczą funkcjonującą m.in. na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Podczas śledztwa zabezpieczono ponad 200 automatów do gier.

Podkarpacie

Straciła panowanie nad pojazdem. Do szpitala trafiły cztery osoby

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło dziś około godz. 7 na drodze krajowej nr 875 w miejscowości Maleniska. 

Podkarpacie

Śmierć w piwiarni. 65-latka znaleziono w pomieszczeniu toalety

PODKARPACIE. Prokuratura bada okoliczności śmierci 65-latka.

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie będzie nieczynny przez około dwa miesiące

ŁAŃCUT. 1 grudnia w Muzeum-Zamek w Łańcucie kończy się sezon turystyczny.

Podkarpacie

Tragiczne w skutkach zderzenie tira z osobówką. Kierowca ciężarówki z pozytywnym wynikiem na obecność narkotyków

SOKOŁÓW MŁP. Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze ekspresowej S19 w Sokołowie Małopolskim.

Podkarpacie

Zniszczyli murawę boiska sportowego. Straty wyceniono na 55 tys. zł

PODKARPACIE. Do uszkodzenia murawy doszło w nocy początkiem października br.

Reklama