Rzeszów - Wtorek, 29.04.2025
Reklama

Zainaugurowano budowę nowej drogi w Sędziszowie Małopolskim

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Daniel Kozik
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Daniel Kozik
SĘDZISZÓW MŁP. Rozpoczęto prace przy budowie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 987 w Sędziszowie Małopolskim. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Pierwsi kierowcy pojadą nową trasą jesienią tego roku.

Droga poprowadzona po nowym śladzie zapewni płynny przejazd wszystkim kategoriom pojazdów do drogi powiatowej prowadzącej do Kolbuszowej. Wykonawcą wartej blisko 7,5 mln złotych inwestycji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. Ponad 6,3 mln złotych pochodzi z funduszy unijnych.

Projekt jest kontynuacją budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 987 realizowanej przez PKP PLK S.A. w Kawęczynie Sędziszowskim. W ramach tych dwóch zadań powstanie około dwukilometrowa trasa, omijająca wiadukt kolejowy na ul. Kolbuszowskiej. Obiekt z ograniczoną do 2,5 metra skrajnią (przejeżdżać pod nim mogą pojazdy o wysokości do 2,5 m) stanowił do tej pory „wąskie gardło” na drodze wojewódzkiej łączącej Sędziszów Małopolski z Kolbuszową.

„To bardzo ważny dzień dla Sędziszowa Małopolskiego, bo rozpoczynamy budowę ważnej drogi, której beneficjentem jest województwo podkarpackie. Wzdłuż nowej drogi powstaną ścieżki rowerowe, które finansuje burmistrz i za to mu bardzo dziękuję. Dziś jest to standard, że przy wszystkich nowych drogach buduje się chodniki i ścieżki rowerowe” – stwierdził obecny na inauguracji inwestycji Piotr Pilch, wicemarszałek województwa.
Reklama
Umowa z wykonawcą została podpisana w kwietniu 2017 roku. Inwestycja jest realizowana w systemie “zaprojektuj i wybuduj”, dlatego pierwszym etapem było opracowanie pełnej dokumentacji i uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń. Końcem lutego bieżącego roku przekazany został plac budowy i ruszyły roboty.

Zakres inwestycji obejmuje budowę nowego odcinka o długości 0,8 km oraz blisko półkilometrowego odcinka po śladzie istniejącej drogi gminnej (ul. Księżomost). W ramach zadania powstaną m.in. rondo na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 94, zjazdy, przepusty, chodnik, urządzenia ochrony środowiska i system odwodnienia drogi.

W ciągu drogi wojewódzkiej nr 987, w ramach RPO WP 2014-2020 jest realizowana jeszcze jedna inwestycja. Chodzi o południową obwodnicę Kolbuszowej, której budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

W uroczystości rozpoczęcia prac budowlanych, oprócz wicemarszałka udział wzięli między innymi: Adam Hamryszczak - podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Zdzisław Pupa – Senator RP i Bogusław Kmieć – Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [10.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 15 osób.

Podkarpacie

Mandat za korzystanie z telefonu na przejściu dla pieszych

PODKARPACIE. 28-letni mieszkaniec Ropczyc, został ukarany mandatem, za korzystanie z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [9.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 30 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarły 2 osoby [8.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [7.06.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Wypadek w Bieszczadach. Awionetka uderzyła w drzewo. 3 osoby ranne

PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj około godz. 17:30 w Żernicy Wyżnej w Bieszczadach. Awionetka podczas lądowania uderzyła w drzewo. Trzy osoby zostały ranne.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie najdłuższy w Europie tor testowy dla kolei magnetycznej

PODKARPACIE. W Nowej Sarzynie na Podkarpaciu, powstanie 750-metrowy tor, na którym będzie testowana nowoczesna technologia magrail. Będzie to najdłuższy tego typu tor w Europie. Prace rozpoczną się jeszcze latem tego roku.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [2.06.2021]

PODKARPACIE. 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i tyle samo zgonów na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Reklama