Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Z 3-ma promilami pojechał na zakupy

Dodano:

fot. Archiwum KMP Tarnobrzeg
fot. Archiwum KMP Tarnobrzeg
PODKARPACIE. 46-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba, mając blisko 3 promile, pojechał samochodem do sklepu po alkohol. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.
 
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Ze zgłoszenia jakie otrzymał dyżurny tarnobrzeskiej komendy wynikało, że kierowca seata jadącego w kierunku sklepu w m. Jadachy może być pod wpływem alkoholu. Jak relacjonował przybyłym na miejsce funkcjonariuszom świadek zdarzenia, samochód poruszał się całą szerokością drogi, po czym wjechał na jedną z posesji.

Na wskazanej posesji policjanci zastali mężczyznę i stojące auto, którym kierował. To 46-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Od mężczyzny czuć było alkohol. Bełkotliwym głosem oświadczył, że był autem na zakupach w sklepie, przyznał też, że pił wcześniej alkohol.

Badanie alkomatem wykazało 2,94 promila w organizmie 46-latka. Ponadto w samochodzie funkcjonariusze znaleźli 7 butelek piwa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu został przesłuchany, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP Tarnobrzeg
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Alert IMGW dla Podkarpacia. W piątek burze, grad i trąby powietrzne

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są w piątek, 18 kwietnia na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Mosty w Domaradzu i Jurowcach do przebudowy. Będą utrudnienia dla kierowców

PODKARPACIE. Do końca 2025 roku na Podkarpaciu powstaną dwa kolejne mosty - w Domaradzu oraz w Jurowcach. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Podkarpacie

Nowy odcinek drogi krajowej nr 9 na Podkarpaciu. Podpisano umowę

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Promost Consulting na prace przygotowawcze dla nowego przebiegu drogi krajowej nr 9, od obwodnicy Nowej Dęby (m. Komorów) do obwodnicy Kolbuszowej....

Podkarpacie

Policyjne kontrole na podkarpackim odcinku A4. Posypały się mandaty

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili kontrole na podkarpackim odcinku autostrady A4. 55 kierowców zostało ukaranych mandatami.

Podkarpacie

W jeden dzień podkarpaccy policjanci wlepili ponad 860 mandatów

PODKARPACIE. W środę, 9 kwietnia podkarpaccy policjanci prowadzili na drogach regionu akcję pod kryptonimem „Prędkość”.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Majdanie Sieniawskim. Nie żyje rowerzysta

PODKARPACIE. 52-letni kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę. Pomimo reanimacji, życia kierującego jednośladem nie udało się uratować.

Podkarpacie

Pomiędzy Połomią a Niebylcem powstanie blisko 5-kilometrowy chodnik

PODKARPACIE. Na odcinku drogi krajowej nr 19 Połomia – Niebylec trwa budowa nowego chodnika wraz z odwodnieniem. Wykonawcą prac jest firma MG Infrastruktura a wartość prac to ponad 11 mln zł.

Reklama