Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Troje rannych po wypadku na przejeździe kolejowym. Ciężarówka zderzyła się z szynobusem

Dodano:

Fot. KMP Tarnobrzeg
Fot. KMP Tarnobrzeg
PODKARPACIE. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jadachach (pow. tarnobrzeski) ciężarówka zderzyła się z szynobusem relacji Rzeszów – Lublin. Ranni zostali maszynista i dwoje pasażerów.

Do wypadku doszło wczoraj około 13.30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jadachach w gminie Nowa Dęba. Jak wstępnie ustalono, 31-letni kierowca ciężarówki, jadąc z pasażerem drogą lokalną w kierunku lasu, nie zatrzymał się przed przejazdem i zderzył się z szynobusem relacji Rzeszów – Lublin.

Szynobusem podróżowało 15 osób. W wyniku zderzenia 31-letni maszynista i dwoje pasażerów (kobieta z powiatu kolbuszowskiego i mieszkaniec Tarnobrzega) zostali ranni. Trafili do szpitali w Tarnobrzegu i Mielcu.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Trwa postępowanie wyjaśniające szczegółowe okoliczności wypadku.

 
Źródło: KMP Tarnobrzeg
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie trzech pojazdów na DK9 w Majdanie Królewskim

PODKARPACIE. Kolbuszowscy policjanci pracują na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów, do którego doszło na odcinku drogi krajowej nr 9 w Majdanie Królewskim.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii dziecięcej

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii dziecięcej. Po raz kolejny został nim lek. med. Jerzy Machowski, które pełnił tę funkcję w latach 2019 –...

Podkarpacie

Do łańcuckiego zamku wracają ułańskie pokazy turniejowe

ŁAŃCUT. Do Muzeum-Zamku w Łańcucie powracają pokazy turniejowe, realizowane przez Stowarzyszenie Konna Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów. Najbliższe wydarzenie już w dniach 11 i 12 maja.

Podkarpacie

Poranny wypadek na DW877 w Biedaczowie. 1 osoba w szpitalu

PODKARPACIE. Dziś rano, na DW877 w Biedaczowie zderzyły się dwa samochody. W wypadku ucierpiał 40-letni kierowca, który został przewieziony do szpitala.

Podkarpacie

Jechał autostradą A4 pod prąd, nie miał uprawnień

PODKARPACIE. 57-letni mieszkaniec Stalowej Woli odpowie przed sądem za rażące naruszenie przepisów drogowych. Mężczyzna jechał skuterem na autostradzie A4 pod prąd. Okazało się również, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Podkarpacie

Utrudnienia na moście Olchowieckim w Sanoku. 88-latek wjechał w barierę energochłonną

SANOK. 88-letni kierowca opla, najprawdopodobniej zasłabł i wjechał barierę energochłonną na moście Olchowieckim w Sanoku. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na DW871 w Stalach. Nie żyje 49-letni motocyklista

PODKARPACIE. W miejscowości Stale doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kierujący jednośladem zginął na miejscu.

Reklama