Rzeszów - Poniedziałek, 31.03.2025
Reklama

Ścieżka rowerowa z Soliny do Zakopanego o długości ok. 256 km? Trwa zbiórka podpisów

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Trasa rowerowa z Soliny do Zakopanego będzie miała długość ok. 256 km. Stowarzyszenie Aktywny Beskid rozpoczęło zbiórkę podpisów pod listem poparcia dla realizacji przedsięwzięcia.

Trwa zbiórka podpisów pod listem poparcia dla projektu, którego celem jest stworzenie trasy rowerowej łączącej Solinę i Zakopane. Realizacją przedsięwzięcia zajmują się stowarzyszenia z Podkarpacia i Małopolski.

Głównym inicjatorem akcji w naszym województwie jest Stowarzyszenie Aktywny Beskid: „Chcemy pokazać urzędnikom, że potrzebujemy takiej trasy rowerowej” – tłumaczy Katarzyna Madej, prezes Stowarzyszenia i dodaje, że Stowarzyszenie zabiega również o utworzenie ścieżki rowerowej na trasie Krosno-Besko, gdyż niedawno ruszył przetarg na remont drogi łączącej te dwie miejscowości.

Planowana trasa będzie miała ok. 256 km. Cała trasa na Podkarpaciu będzie się składać m.in. z dwóch tras rowerowych: Velo Karpatia i Velo San. Velo San będzie trasą przebiegającą doliną Sanu. Swój początek będzie miała w Sanoku, skąd doliną rzeki będzie prowadzić do Zagórza, Leska, a następnie do miejsca docelowego, tj. do Zalewu Solińskiego.
Reklama
W planach jest także, połączenie trasy Velo San ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo w okolicach Dynowa. Trasy województwa podkarpackiego w połączeniu z trasami województwa małopolskiego, tj. Velo Beskid oraz Velo Dunajec, będą tworzyć docelową trasę rowerową Solina – Zakopane.

Ostatecznie słowo w sprawie realizacji połączeń rowerowego pomiędzy Soliną i Zakopanem oraz należy do Samorządu Województwa Podkarpackiego i to właśnie z myślą o tej instytucji powstała zbiórka podpisów  pod listem poparcia. Stowarzyszenie Aktywny Beskid chce przez to pokazać urzędnikom jak bardzo potrzebna jest taka trasa.

„Urząd marszałkowski będzie miał kluczowe zdanie w sprawie. Aktualnie mamy 3 tys. podpisów pod listem. Zbiórka trwać będzie jeszcze około miesiąca. Po tym czasie wszystkie dokumenty zostaną przekazane marszałkowi” – dodaje Katarzyna Madej. List poparcia można podpisać TUTAJ.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Na moście w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy

PODKARPACIE. W związku z remontem mostu przez rzekę Trzebośnica w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia będą występować do zakończenia remontu, który przewidziany jest na lipiec br.

Podkarpacie

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4. 87-latek z Rzeszowa jechał pod prąd

PODKARPACIE. Nieco zamiesznia narobił 87-letni kierowca z Rzeszowa. Mężczyzna jechał peugeotem pod prąd na podkarpackim odcinku A4. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Senior stracił prawo jazdy, a o jego dalszym...

Podkarpacie

Dachowanie na A4 w Mirocinie. Kierowca dacii w poważnym stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. 36-letni kierowca dacii z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w bariery ochronne, następnie betonowy przepust i dachował. Mężczyzna trafił do szpitala.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Straszęcinie. Nie żyje 35-letni kierowca hondy

PODKARPACIE. Kierujący hondą, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jego życia nie udało się uratować. Jadący z nim pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

Szedł środkiem jezdni, został potrącony przez samochód. 56-latek zginął na miejscu

PODKARPACIE. Jasielscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. Kierowca fiata potrącił 56-letniego pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ciężarówka najechała na mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu

PODKARPACKIE. Do śmiertelnego potrącenia doszło dziś w nocy (po godz. 2:00) w miejscowości Kurzyna Wielka w powiecie niżańskim. Pod kołami samochodu ciężarowego zginął 65-letni mężczyzna.

Podkarpacie

Nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii

PODKARPACIE. Dr n. med. Witold Błaż został powołany na pięcioletnią kadencję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie neonatologii.

Podkarpacie

Pożar drewnianej karczmy w Bieszczadach. W akcji blisko 100 strażaków

PODKARPACIE. Służby pracują na miejscu pożaru karczmy myśliwskiej Wilcza Jama w miejscowości Smolnik, w powiecie bieszczadzkim. W akcji gaśniczej bierze udział blisko 100 strażaków.

Reklama