Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

S19 Lublin - Sokołów Małopolski. Trwają prace na 11 z 12 odcinków

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
130 km przyszłej S19, od Lublina do Sokołowa Małopolskiego, jest w trakcie realizacji. Dzięki inwestycji, z Rzeszowa do Warszawy dojedziemy samochodem w niecałe 3 godziny.

Niemal na wszystkich odcinkach drogi ekspresowej S19, która połączy Rzeszów z Lublinem, a dalej przez S17 ze stolicą, trwają prace w terenie. Budowę podzielono na 12 odcinków, po sześć w województwie lubelskim i podkarpackim. Na 11 z nich trwają już prace w terenie o różnym zaawansowaniu. Ostatni odcinek, Kamień - Sokołów Małopolski, czeka jeszcze na decyzję o zezwoleniu na realizację.

Z pierwszych odcinków ekspresówki kierowcy powinni skorzystać w połowie 2021 r., a z całej trasy pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim w połowie 2022 r.
Reklama
Dzięki inwestycji, trasę z Rzeszowa do Warszawy, pokonamy samochodem w czasie poniżej trzech godzin. Trasa przez Lublin zastąpi dotychczasowy szlak prowadzący przez Radom, Opatów i Kolbuszową, czyli DK9.  S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem to również fragment przyszłej Via Carpatia.

W Polsce szlak Via Carpatia będzie miał długość ponad 700 km i przebiegał będzie przez województwa podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Połączy, wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, państwa bałtyckie z południem Europy, tworząc nowy korytarz transportowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci mają nowe radiowozy

PODKARPACIE. Tabor podkarpackiej policji powiększył się o dziesięć nowych radiowozów marki Suzuki Swace. Wczoraj zaparkowały na Podkarpaciu, a już wkrótce trafią do funkcjonariuszy z komend powiatowych.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Sędziszowie Małopolskim

PODKARPACIE. 46-letni kierowca motocykla stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust. Pomimo reanimacji, mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Wydrążono ponad 121 m tunelu na S19 Rzeszów Południe – Babica

PODKARPACIE. Docelowo będzie miał nieco ponad ponad 2 kilometry długości.

Podkarpacie

W Bezmiechowej otwarto Centrum Obserwacyjnego Polskiej Agencji Kosmicznej

RZESZÓW. Na terenie Akademickiego Ośrodka Szybowcowego Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Obserwacyjne Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA). Umożliwi ono obserwację przestrzeni kosmicznej. Będzie również służyło do wsparcia procesów dydaktycznych...

Podkarpacie

Można składać wnioski w ramach programu Aktywny Rodzic

PODKARPACIE. Wystartował program Aktywny Rodzic, który wprowadza nowe świadczenia pieniężne dla rodzin. Wnioski o świadczenia można składać do ZUS od 1 października br.

Podkarpacie

Pierwsze 300 m nawierzchni na S19 Babica - Jawornik

PODKARPACIE. Na odcinku S19 Babica – Jawornik ułożono próbny odcinek nawierzchni o długości 300 metrów. Teraz zostanie ona poddana badaniom.

Podkarpacie

Zmiana organizacji ruchu na S19 Sokołów Młp. Północ - Jasionka

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała harmonogram zmian organizacji ruchu, jakie będą obowiązywać w najbliższych tygodniach na przebudowywanym odcinku drogi ekspresowej S19 między węzłami Sokołów Małopolski Północ, a Jasionką.

Podkarpacie

Uderzał kotem o drzewo, martwego wrzucił do wiaderka. 82-latek usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia

PODKARPACIE. 82-letni mieszkaniec gminy Gorzyce, podejrzany o zabicie małego kota, został objęty policyjnym dozorem. Mężczyźnie postawiono zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, do którego się przyznał.

Reklama