Rzeszów - Wtorek, 04.02.2025
Reklama

Początkiem lutego rusza kwalifikacja wojskowa. Na Podkarpaciu obejmie ok 15 tys. osób

Dodano: /

PODKARPACIE. 3 lutego w całej Polsce rozpocznie się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 30 kwietnia br. W województwie podkarpackim obejmie około 15 000 osób.

Celem kwalifikacji wojskowej jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej oraz tych, które zgłosiły się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia.

- Kwalifikacja wojskowa to nie jest mobilizacja, ani pobór do wojska. Kwalifikacja jest obowiązkowa i główny jej cel to założenie ewidencji, określenie kategorii zdrowia (badania lekarskie i psychologiczne) – podkreśla kpt. Sławomir Pitera, rzecznik Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Rzeszowie.

Kwalifikacji w tym roku podlegać będzie ok. 15000 osób (wszyscy mężczyźni i kobiety z kierunkowym wykształceniem pożądanym przez wojsko np. medycznym). Rocznik podstawowy wzywanych to 2006, ponadto wzywane są osoby z orzeczoną kategorią zdrowia B (o ile odroczenie upłynęło odroczenie ze względu na stan zdrowia) i oczywiście ochotnicy.

Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rzeszowie, obejmującym miasto Rzeszów oraz powiaty rzeszowski i łańcucki, będą działały następujące powiatowe komisje lekarskie:

Reklama

• w terminie od 24.02.2025 r. do 24.04.2025 r. - Powiatowa Komisja Lekarska Nr 1 w Rzeszowie z siedzibą w budynku Przychodni SP ZOZ Nr 1 przy ul. Hetmańskiej 21, obejmującą zasięgiem działania miasto Rzeszów na prawach powiatu;

• w terminie od 10.02.2025 r. do 11.04.2025r. - Powiatowa Komisja Lekarska Nr 2 w Rzeszowie z siedzibą w budynku Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Kochanowskiego 29, obejmującą zasięgiem działania powiat rzeszowski;

• w terminie od 03.03.2025 r. do 26.03.2025 r. - Powiatowa Komisja Lekarska w Łańcucie z siedzibą w Łańcucie w budynku Zespołu Placówek Oświatowych - Bursa Szkolna w Łańcucie przy ul. Armii Krajowej 51D, obejmującą zasięgiem działania powiat łańcucki


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Duży spadek liczby zakażeń. Zmarła 1 osoba [26.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Zderzenie trzech pojazdów w Suchorzowie. 8 osób rannych, w tym 2-letnie dziecko

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło w Suchorzewie w gminie Baranów Sandomierski. W zderzeniu trzech pojazdów ucierpiało 8 osób, w tym 2-letnie dziecko.

Podkarpacie

Budowa trzech obwodnic na Podkarpaciu zatwierdzona

PODKARPACIE. Obwodnice Jasła, Pilzna oraz Brzostka i Kołaczyc powstaną w ramach rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic. Ich łączna długość to 25 km.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 330 nowych zakażeń, 30 zgonów [23.04.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 313 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi burzami w większości powiatów województwa i towarzyszącym im silnym wiatrem.

Podkarpacie

Blisko 500 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 57 osób [22.04.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwa Zdrowia poinformowało o 486 nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało kolejne 574 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 26 kwietnia zmiany w obostrzeniach. Na Podkarpaciu otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne

PODKARPACIE. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. 

Podkarpacie

W Domaradzu zderzyły się dwa tiry. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez ponad 2 godz. zablokowana była krajowa „dziewiętnastka” w Domaradzu. Doszło tam do zderzenia dwóch tirów. Jeden z kierowców trafił do szpitala.

Reklama