Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Otwarcie parku tematycznego w nowym ośrodku turystycznym w Solinie

Dodano:

fot. Polskie Koleje Linowe
fot. Polskie Koleje Linowe
PODKARPACIE. W dniach 23 i 24 lipca 2022 r. w nowym ośrodku turystycznym w Solinie, odbędzie się otwarcie parku tematycznego „Tajemnicza Solina”. Będzie to weekend pełen atrakcji, podczas którego bieszczadzkie legendy, tajemnice Biesów i Czadów wraz z wszystkimi atrakcjami parku zostaną po raz pierwszy zaprezentowane turystom.

Należący do Grupy PKL i PFR ośrodek turystyczny w Solinie działa od początku lipca. Turyści mogą podziwiać bieszczadzkie krajobrazy z wysokości, podczas podróży koleją gondolową, czy ze szczytu Wieży Widokowej. Dzięki multimediom goście mogą również posłuchać ciekawych informacji związanych z historią Soliny, elektrowni wodnej czy kolei widokowej.

Już wkrótce ośrodek zyska kolejną atrakcję. W weekend 23 i 24 lipca  odbędzie się otwarcie paru tematycznego „Tajemnicza Solina”. Z tej okazji przewidziano szereg wydarzeń dla całych rodzin. Goście będą mogli poznać niesamowite legendy związane z Bieszczadami, a także barwne postacie Czadów.

- Zależało nam, by ośrodek PKL Solina stał się całodziennym sposobem spędzania czasu rodzinnie, aktywnie i atrakcyjnie oraz miejscem, w którym można nie tylko miło spędzić czas ale także zobaczyć i dowiedzieć się czegoś nowego. Turyści odwiedzający nowy ośrodek PKL w Solinie mogą podziwiać piękno tutejszych okolic, krajobrazy, połoniny oraz jezioro. Ale Bieszczady to nie tylko piękna przyroda, to również ciekawe historie, które chcemy wszystkim przybliżyć. Dlatego szczególnie gorąco zapraszamy do Soliny 23 i 24 lipca na otwarcie parku Tajemnicza Solina, by poznać legendy Bieszczadów w sposób zabawny i angażujący – mówi Daniel Pitrus, prezes PKL.

Park tematyczny „Tajemnicza Solina” rozpościera się u zbocza zbacza Góry Jawor, na którą dotrzemy koleją gondolową ze stacji początkowej Plasza. Zlokalizowany jest tuż obok Karczmy Jawor. Jego powierzchnia to ponad 4,6 hektara.

- Park Tajemnicza Solina przeniesie naszych gości w baśniową krainę i pozwali odkryć niezwykłe legendy tego regionu. Jest to miejsce, które stanowi syntezę naszych artystycznych inspiracji oraz pomysłów zaczerpniętych z bieszczadzkich podań. W tym miejscu połączyliśmy naturę, nowoczesne technologie oraz unikatową scenografię tak, by nasi turyści mogli stać się uczestnikami bieszczadzkiej legendy – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.
Reklama
W parku na stałe będzie działać grupa animatorów, która przez zabawę i edukację będzie przybliżać dzieciom zarówno legendy, baśnie, jak i historię całego regionu. Najmłodsi dowiedzą się najciekawszych rzeczy dotyczących Bieszczad, na przykład skąd pochodzi ich nazwa, czy jakie postacie zgodnie z bieszczadzkimi podaniami zamieszkiwały te zielone wzgórza.

Mali turyści będą mieli niepowtarzalna okazję, by odwiedzić osadę prawdziwych olbrzymów, a w labiryncie Biesa odkryć tajemnicę tej Krainy. W parku przygotowane zostały czadowe zjeżdżalnie, na których dzieci będą mogły ścigać się z energicznymi Czadami. Odważni wykażą się zręcznością, a także sprawdzą czy swoją zwinnością i sprytem dorównują legendarnym postaciom. W parku przygotowany jest również czadowy tor sprawnościowy. Goście odwiedzający Tajemniczą Krainę Czadów będą mogli również zakupić czadowe pamiątki w sklepiku oraz skosztować potraw w restauracji znajdującej się na terenie parku.

W weekend otwarcia w ośrodku PKL będzie kolorowo od baniek mydlanych oraz tatuaży, które będą przedstawiać wizerunek postaci barwnych Czadów. Nie zabraknie szczudlarzy oraz zabaw przygotowanych przez Czady. Mali turyści wezmą udział w zabawach tanecznych prowadzonych przez samego Czuchajstra oraz Rusałki. Baśniowe Nimfy zabiorą najmłodszych do tajemniczego świata pełnego zagadek. Każdy będzie mógł również wziąć udział w szkoleniu i turnieju bojowym „o pazur Biesa”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pijana matka wiozła autem trójkę dzieci. Kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu

RZESZÓW. W aucie z kobietą podróżował również pijany mąż.

Podkarpacie

1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny

PODKARPACIE. Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 

Podkarpacie

Przewoził fałszywe dowody osobiste. Jego celem był zachód Europy

PODKARPACIE. W ten sposób chciał pomóc w zalegalizowaniu pobytu.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na niestrzeżonym przejściu kolejowym

PODKARPACIE. Dwaj mieszkańcy gminy Jasło w wieku 25 i 26 lat jadąc drogą powiatową w kierunku Tarnowca, na przejeździe kolejowym wjechali w bok szynobusu.

Podkarpacie

Spada liczba wypożyczeni i zbiorów w bibliotekach

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu funkcjonowało 674 biblioteki i filie biblioteczne oraz 41 punktów bibliotecznych.

Podkarpacie

Podkarpackie w czołówce pod względem leczenia uzdrowiskowego

W 2018 roku na terenie województwa funkcjonowało 25 szpitali uzdrowiskowych i sanatoriów.

Reklama