Rzeszów - Czwartek, 06.03.2025
Reklama

Nowi konsultanci wojewódzcy w dziennie immunologii klinicznej i rehabilitacji medycznej

Dodano: /

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie.
Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie.

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul powołała na pięcioletnią kadencję nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.

Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie immunologii klinicznej została lek. med. Anna Duliban-Wojnar, która zajmuje stanowisko starszego asystenta w Klinice Pulmonologii z Pododdziałem Alergologii w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Z kolei funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie rehabilitacji medycznej będzie sprawowała dr n. med. Ewa Lenart-Domka, która jest Kierownikiem Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Dzieci i Młodzieży w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Konsultanci – w ramach pełnienia swoich funkcji – wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadzają kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 470 zakażeń, 30 zgonów [30.12.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 471 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Odnotowano 30 przypadkó śmiertelnych.

Podkarpacie

Modernizacja linii kolejowej z Mielca do Padwi Narodowej

PODKARPACIE. Wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace rewitalizacyjne na odcinku linii kolejowej L25 z Mielca do Padwi Narodowej. W ramach inwestycji w Mielcu powstanie nowy wiadukt drogowy.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie w Domaradzu. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Wczoraj w Domaradzu doszło do czołowego zderzenia volkswagena z dacią. W wypadku ucierpiała jedna osoba. Kierowcy byli trzeźwi.

Podkarpacie

Ponad 530 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 38 osób [29.12.2021]

PODKARPACIE. Mamy 535 nowych, potwierdzonych zakażeń w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Kolejne 310 osób wyzdrowiało. Zmarło 38 osób.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia [28.12.2021]

​PODKARPACIE. W porannym raporcie MZ potwierdziło 384 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. Kolejne 441 osób wyzdrowiało. Zmarło 7 osób – wszystkie miały choroby współistniejące.  

Podkarpacie

Ciało 25-latka leżało na drodze. Policja bada przyczynę śmierci mężczyzny

PODKARPACIE. Na drodze w miejscowości Brzyska, w powiecie jasielskim znaleziono ciało 25-letniego mężczyzny. Wg wstępnych ustaleń Policji, prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny było wychłodzenie.  

Podkarpacie

Kolejne 8-kilometrów S19 na Podkarpaciu oddane do ruchu

PODKARPACIE. S19 na Podkarpaciu wydłużyła się o kolejne 8 kilometrów. Tuż przed świętami, kierowcom udostępniono odcinek między węzłami Łowisko, a Sokołów Małopolski Północ.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 160 zakażeń, brak zgonów [27.12.2021]

PODKARPACIE. Mamy 166 nowych, potwierdzonych zakażeń w województwie podkarpackim - wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Reklama