Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Nisko: Dwóch mężczyzn śmiertelnie porażonych prądem

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Dwaj mężczyźni, podczas podcinania wierzchołków drzew w pobliżu linii wysokiego napięcia, zostali śmiertelnie porażeni prądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17:00 w rejonie ul. Modrzewiowej w Nisku. Z ustaleń tamtejszej policji wynika, że jednej z firm, podcinali wierzchołki drzew w pobliżu linii wysokiego napięcia. W pewnym momencie, jeden z wierzchołków zahaczył o linię energetyczną, która poraziła stojącego na drabinie 24-latka. Znajdujący się w pobliżu 38-latek, chcąc pomóc koledze również został porażony prądem. Na miejscu był jeszcze trzeci pracownik – 45-letni mężczyzna, który wezwał na miejsce służby ratunkowe.

Niestety, pomimo reanimacji, życia obu mężczyzn nie udało się uratować. Jak ustalono, byli mieszkańcami woj. łódzkiego. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy.

Niżańska policja ustala szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nisku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie pieszego. Zginął 29-latek

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło 28 kwietnia przed godz. 21.30 na ul. Mickiewicza (droga wojewódzka nr 835) w Kańczudze.

Podkarpacie

Bieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczęła sezon letni

PODKARPACIE. Kursy odbywać się będą również w tzw. długie weekendy, tj. od 27 do 5 maja oraz od 20 do 23 czerwca.

Podkarpacie

CBA zatrzymała pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia. Sprawa dotyczy tzw. pustych faktur

PODKARPACIE. Zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Podkarpacie

W Niebylcu, Lutczy i Baryczce zaplanowano zgromadzenia publiczne. Będą utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Utrudnienia w ruchu są przewidywane na drodze krajowej nr 19.

Podkarpacie

Zachowywali się nerwowo podczas kontroli. W bagażniku mieli 14 worków substancji psychotropowych

MIELEC. Łącznie zabezpieczono 15 kg substancji służącej do produkcji dopalaczy. 

Podkarpacie

Co nas czeka podczas 5. edycji Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Turbi?

PODKARPACIE. W tym roku impreza będzie połączona z 15-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podkarpacie

Statystyczny mieszkaniec Podkarpacia jest coraz starszy. W Rzeszowie średnia wynosi 38,9 lat

PODKARPACIE. Biorąc pod uwagę powiaty, najniższą medianą wieku w 2018 roku mógł się pochwalić powiat ropczycko-sędziszowski – 38,2 lat.

Podkarpacie

Na majówkę planują otworzyć tymczasowe przejście turystyczne z Wołosatego na Ukrainę

PODKARPACIE. Z tymczasowego przejścia granicznego będzie można korzystać przez pięć dni, od 1 do 5 maja.

Reklama