Rzeszów - Czwartek, 20.03.2025
Reklama

Na moście w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. W związku z remontem mostu przez rzekę Trzebośnica w Rudzie Łańcuckiej wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia będą występować do zakończenia remontu, który przewidziany jest na lipiec br.

Trwa remont mostu przez rz. Trzebośnica w miejscowości Ruda Łańcucka w powiecie leżajskim w ciągu drogi krajowej nr 77. Celem prac jest poprawa oraz zwiększenie trwałości konstrukcji mostu.

Most wybudowano w 1904 r. a przebudowano w 2001 r. Całkowita długość obiektu to 34,34 m a szerokość 12,28 m. Obiekt posiada trzy przęsła i konstrukcję sprężoną trójprzęsłową – belki typu Kujan.

Most został przewidziany do remontu ze względu na stan wyposażenia obiektu. W złym stanie technicznym jest bitumiczne przykrycie dylatacyjne na obiekcie jak również nawierzchnia jezdni. Chodniki na dojściach do obiektu uległy zaniżeniu. Niezadowalający jest również stan betonowych kap chodnikowych i umocnienie stożków nasypu. Renowacji i miejscowej naprawy wymagają powierzchnie betonowe przęsła i podpór.

Prace remontowe mają zakończyć się w lipcu br. Do tego czasu na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.


Źródło: GDDKiA
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

4 promile alkoholu u kierowcy, który dachował

PODKARPACIE. 35-letni kierowca vw golfa stracił panowanie nad pojazdem.

Podkarpacie

Pożar budynku mieszkalnego w Kańczudze. Zginął 57-latek

PODKARPACIE. Trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Podkarpacie

Podkarpacie ponownie nawiedzi silny wiatr

PODKARPACIE. Silny wiatr w pięciu powiatach.

Podkarpacie

Kierowca zasnął za kierownicą. Uderzył w tył autobusu i bariery energochłonne

PODKARPACIE. Do zderzenia doszło około godz. 1 w nocy na autostradzie w kierunku Rzeszowa.

Podkarpacie

Tragedia na dworcu kolejowym. Mężczyzna wpadł pod nadjeżdżający pociąg

ZAGÓRZ. Wczoraj przed godz. 18, dyżurny sanockiej policji został powiadomiony o wypadku na dworcu kolejowym w Zagórzu.

Podkarpacie

Policjant chciał zablokować drogę pijanemu kierowcy. 76-latek uderzył w samochód i odjechał

PODKARPACIE. Okazało się, że 76-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Podkarpacie

Coraz więcej innowacyjnych przedsiębiorstw na Podkarpaciu

RZESZÓW. W latach 2016-2018 odsetek przedsiębiorstw przemysłowych aktywnych innowacyjnie na Podkarpaciu wyniósł 34,8%.

Reklama