Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Kłusownicy z Nowej Dęby polowali na bobry. Później przerabiali je na wędliny

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
NOWA DĘBA. Chronione w Polsce bobry były celem kłusowników z Nowej Dęby. Śmiercionośne pułapki zastawiał 55–latek, następnie tusze tych zwierząt były przerabiane na wędliny. W przestępczym procederze pomagali mu dwaj mężczyźni.

Kryminalni z Nowej Dęby prowadząc czynności operacyjne ustalili, że na terenie poligonu w Nowej Dębie dochodzi do kłusowania zwierząt. Według ustaleń, procederem tym trudnił się 55–letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba, a pomagali mu jego dwaj znajomi.

W stawie zastawiali wnyki na chronione w Polsce bobry. Następnie kłusownicy zabijali zwierzęta i przerabiali je na wędliny, które spożywali.

Policjanci pracując nad sprawą weszli na posesję 55–latka. Podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli  broń pneumatyczną o wzmocnionej sile rażenia, narzędzia do kłusowania oraz blisko 400 sztuk amunicji myśliwskiej, wojskowej i sportowej, która należała do syna właściciela.
Reklama
Podczas tych czynności, na posesji mieszkańca Nowej Dęby przebywało dwóch mężczyzn w wieku 48 i 58 lat. Okazało się, że mają związek z kłusowaniem. Ustalono, że to żołnierze z pobliskiej jednostki wojskowej.

Na podstawie zabranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili  trzem mężczyznom zarzuty naruszenia art. 53 pkt. 5 Ustawy Prawo Łowieckie oraz art. 35 pkt. 1 i 2 Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Natomiast 31-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Trwa śledztwo, które dokładnie wyjaśni okoliczności popełnienia przestępstwa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Bieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczęła sezon letni

PODKARPACIE. Kursy odbywać się będą również w tzw. długie weekendy, tj. od 27 do 5 maja oraz od 20 do 23 czerwca.

Podkarpacie

CBA zatrzymała pięciu przedsiębiorców z Podkarpacia. Sprawa dotyczy tzw. pustych faktur

PODKARPACIE. Zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Podkarpacie

W Niebylcu, Lutczy i Baryczce zaplanowano zgromadzenia publiczne. Będą utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Utrudnienia w ruchu są przewidywane na drodze krajowej nr 19.

Podkarpacie

Zachowywali się nerwowo podczas kontroli. W bagażniku mieli 14 worków substancji psychotropowych

MIELEC. Łącznie zabezpieczono 15 kg substancji służącej do produkcji dopalaczy. 

Podkarpacie

Co nas czeka podczas 5. edycji Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Turbi?

PODKARPACIE. W tym roku impreza będzie połączona z 15-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Podkarpacie

Statystyczny mieszkaniec Podkarpacia jest coraz starszy. W Rzeszowie średnia wynosi 38,9 lat

PODKARPACIE. Biorąc pod uwagę powiaty, najniższą medianą wieku w 2018 roku mógł się pochwalić powiat ropczycko-sędziszowski – 38,2 lat.

Podkarpacie

Na majówkę planują otworzyć tymczasowe przejście turystyczne z Wołosatego na Ukrainę

PODKARPACIE. Z tymczasowego przejścia granicznego będzie można korzystać przez pięć dni, od 1 do 5 maja.

Podkarpacie

Podkarpacka Policja zajmie się „sądem nad Judaszem” w Pruchniku. Urząd Miasta odcina się od wydarzenia

PODKARPACIE. Materiały dot. nawoływania do nienawiści zostały przekazane do Prokuratury.

Reklama